Váš železničný portál
Registrovať sa

Nový most ve Vlastějovicích prochází zátěžovým testem

AktualityČeská republika 4.12.2020 14:43 Peter Dirga Zobrazené: 1133

Za asistence dvojice historických motorových lokomotiv známých pod přezdívkou Sergej proběhla v pátek 4. prosince zatěžovací zkouška nového železničního mostu přes Sázavu ve Vlastějovicích na trati mezi Zručí nad Sázavou a Ledčí nad Sázavou. Všechna potřebná měření realizují experti Kloknerova ústavu ČVUT. Jejich cílem je prověřit, zda dokončovaný most odpovídá požadovaným parametrům zajišťujícím bezpečný provoz vlaků.

Uvedený most leží částečně na kolejovém rozvětvení stanice Vlastějovice ve směru na Zruč nad Sázavou. Předmětem stavby byla náhrada dvou samostatných příhradových ocelových konstrukcí novou spojitou dvoupolovou ocelobetonovou konstrukcí o rozpětí 2 x 32 metrů s průběžným kolejovým ložem. Rekonstrukcí prošly i železniční spodek a svršek v okolí nového mostu. V rámci stavebních prací se také sanoval pilíř v řečišti Sázavy, očistilo a zesílilo zdivo spodní stavby a vybudovala nová opěra na ledečské straně. Nové římsy a zábradlí na nosné konstrukci i na opěrách jsou v širším uspořádání.

 

Plánovaná výluka skončí 11. prosince, následně budou probíhat dokončovací práce bez přímého vlivu na provoz vlaků. Půjde například o úpravu terénu okolo mostu na obou stranách řeky a rekultivaci ploch po vyklizení staveniště. Definitivně hotovo bude do počátku března příštího roku. Práce prováděla společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a vyšly na přibližně 70 milionů korun.

 

Zdroj: Tlačová správa Správa železnic

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *