Váš železničný portál
Registrovať sa

Nedovolená jízda s následnou srážkou vlaku se zarážedlem v Přerově

Najobľúbenejšie článkyReportážeŽelezničné nehody 5.6.2017 8:34 administrator Zobrazené: 9625

Dnes 5. 6. 2017 v 5.54 hodin v Přerově projel vlak jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště návěstidlo zakazující jízdu a následně se srazil se zarážedlem kusé koleje. V důsledku srážky bylo dle informací Drážní inspekce zraněno 17 osob (15 cestujících a 2 stevardi) a celková škoda byla doposud odhadnuta na 20 miliónů korun. Drážní inspekce provádí šetření mimořádné události v místě jejího vzniku. Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě ošetřili dohromady 15 lidí. „Kromě dvou lidí byli všichni převezeni do přerovské nemocnice. Většinou šlo o lehká zranění, měli jsme však i podezření na zranění čelisti a jedno středně těžké poranění nohy,“ doplnil Hošák. Na místě hasiči zasahovali také se speciálním zdravotnickým přívěsem. K nehodě došlo na prvním nástupišti na kusé (nepokračující) koleji. „Dle prvotních informací se strojvedoucímu vlakové soupravy soukromé společnosti udělalo nevolno a zatáhl za brzdu, což způsobilo prudké brzdění celé soupravy,“ potvrdila komisařka olomouckého krajského policejního ředitelství Miluše Zajícová. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní.  Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/prudke-brzdeni-leo-express-ddn-/domaci.aspx?c=A170605_070717_domaci_jol

Foto: HZS Ol.kraje ÚO Přerov a DIČR

Pridajte sa do diskusie!

6 komentárov k: Nedovolená jízda s následnou srážkou vlaku se zarážedlem v Přerově

hmphoto zo dňa 5.6.2017 13:56

Spolupracovník

Aký stupeň scenára bezpečnosti má skriňa riadiaceho vozňa jednotky FLIRT podľa EN 15 227? Zaujímalo by ma, akú mala jednotka rýchlosť pri nárez. Podľa toho čo je vidno na fotografiách sa asi o vysokej rýchlosti nedá hovoriť odhadujem, že nebola vyššia ako 25-35 km/h (ak som to tiež neprehnal), ale aj to je dosť vysoká na to, akú zdravotnú ujmu utrpeli cestujúci pri jej náraze. Skriňa riadiaceho vozňa vyzerá byť v poriadku, skôr lamináty, možno čelné sklo, deformačné členy, spriahlo a pod. Pri náraze do pevnej prekážky to obstálo celkom slušne.

Reagovať

miloš poliačik zo dňa 5.6.2017 17:21

Flirt II. vyhovuje normám TSI, vrátane deformačných zón. Rýchlosť pri náraze tipujem niekde v rozpätí 10-20 km/h, viac asi nie. Všetky tie zranenia boli prevažne spôsobené tým, že vlak v Přerove končil a cestujúci boli už stojac v chodbičkách pripravený na vystupovanie (následný prestup na prípojný LE v smere do Prahy)… Koniec koncov, stačí, aby v električke zabrali čo i len na sekundu Mg brzdy a polovica stojacich je na podlahe!

Reagovať

Vojtěch Fajkus zo dňa 6.6.2017 5:16

Redaktor

… rychlost při nárazu 25 km/hod.

Reagovať

S499.1023 zo dňa 9.8.2017 12:50

Koniec koncov, stačí, aby v električke zabrali čo i len na sekundu Mg brzdy a polovica stojacich je na podlahe!

Keď v električke na sekundu zaberú Mg bezdy, tak to 99% cestujúcich ani nezaregistruje a to ostávajúce percento poučených akurát tak podľa „klepnutia“ magnetiek o koľajnice.

Reagovať

Peter zo dňa 5.6.2017 20:11

Škoda takej peknej súpravy, že sa poškodila…..

Reagovať

Vojtěch Fajkus zo dňa 6.6.2017 5:18

Redaktor

… škoda je dobrého člověka

Zdroj: České noviny

Dopravce Leo Express musel po nehodě zrušit některé spoje. Omezeny budou kvůli chybějící poškozené soupravě i v dalších dnech, řekla dnes ČTK mluvčí společnosti Kateřina Veitová. Zrušeny budou od úterka spoje z Bohumína do Prahy ve 04:55 a v 10:55 a opačným směrem z Prahy do Bohumína s odjezdy v 07:13 a 15:13. Jak dlouho omezení v dopravě na spojích Leo Expressu potrvají, zatím není jasné.

Kvůli tomuto výpadku Leo Expressu posílí dnes České dráhy některé své pravidelné spoje na Moravu o další vozy. Jde například o expres 129 Vsacan Praha-Olomouc-Žilina s odjezdem z Prahy v 15:22. „Společnost tak předchází případnému přeplnění svých vlaků. V případě potřeby a zvýšené poptávky po cestování jsou České dráhy připraveny posílit své pravidelné spoje i v dalších dnech,“ oznámil mluvčí drah Petr Šťáhlavský

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *