Váš železničný portál
Registrovať sa

Klub železničných modelárov CVČ Žilina – II. časť: Koľajisko H0

Železničné modelárstvo 30.1.2007 15:00 Martin Krasula Zobrazené: 2708

V predchádzajúcej časti reportáže z krúžku železničných modelárov pri Centre voľného času v Žiline sme Vám predstavili ich krásne koľajisko v mierke TT. Dnes Vám prinášame fotoreportáž z druhého koľajiska tohto klubu, ktoré je v mierke H0 (1:87). Koľajisko o rozmeroch 400x200cm, ktoré má 7 rokov a stavalo sa 3 roky. Podklad tvorí drevený rošt, na ktorom je pripevnená hobra.

Krivky krajiny vytvára polystyrén, ktorý má vytvorený  povrch z posypových materiálov. Domčeky sú od firiem Vollmer a Auhagen.
Vozový park pozostáva z pätnástich mašín. Nachádza sa tu stanica Strečno s piatimi koľajami. Krajinu prelínajú dva okruhy, jeden prechádza hornatým prostredím a druhý popod  strečianský hrad.
Elektrické ovládanie je riešené manuálne a vlaky sa preháňajú na klasických plechových koľajniciach aj výhybkách.
Do krajinky je vsadená jedna dedinka rozdelená na dve časti, ktorú skrášľuje pouličné a vnútorné osvetlenie domčekov. Taktiež sa tu sústreďujú rôznorodé stavby, okolo ktorých sa nachádzajú stromčeky vlastnoručnej výroby.
Ak máte aj Vy doma koľajisko, alebo pracujete v podobnom klube a radi by ste sa podelili s fotkami a zážitkami zo stavby koľajiska a jeho prevádzky, spojte sa s nami a radi venujeme Vášmu koľajisku článok.
Text a snímky: Martin Krasula
V utorok 6. februára Vám predstavíme modelové mierky, v ktorých sa stavajú koľajiská.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Klub železničných modelárov CVČ Žilina – II. časť: Koľajisko H0

beginner zo dňa 23.3.2007 20:28

Vďaka za peknú exkurziu na Vaše HO koľajisko 🙂

Reagovať

gorgy zo dňa 5.6.2007 15:54

Súhlasím

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *