Váš železničný portál
Registrovať sa

ZSSK spustila predpredaj lístkov na vlak z Bratislavy do Splitu

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Zábava, relax, pohodlie a bezpečie. Aj taká môže byť cesta na letnú dovolenku k moru. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pokračuje v tradícii vypravovania vlakov do chorvátskej dovolenkovej destinácie Split, a to v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB). Predpredaj lístkov je už spustený.

„Zatiaľ čo iné železničné spoločnosti končia svoje spojenia do Chorvátska, ZSSK ostáva verná svojim cestujúcim. Aj v tomto roku ponúkame s našou spoločnosťou cestu do Chorvátska, a to už po štvrtýkrát. Naša linka z Bratislavy do Splitu sa teší veľkej obľube, čo potvrdzujú rekordné čísla z minulého roka, kedy sme prepravili až 19-tisíc cestujúcich. Tento úspech plánujeme zopakovať aj v aktuálnom roku,“ uviedol generálny riaditeľ ZSSK Peter Helexa.

V tomto roku budú vlaky jazdiť počas šiestich mesiacov od 3. mája do 5. októbra, a to až trikrát týždenne. Z Bratislavy budú vyrážať každú stredu, piatok a nedeľu o 15:26 hodine a zo Splitu zas každý pondelok, štvrtok a v sobotu o 17:29 hodine.

Tentokrát bude vlak začínať v stanici Bratislava-Nové Mesto a pôjde do Rakúska cez Petržalku. Autovozne sa kvôli uzávere trate cez Marchegg budú pripájať až vo Viedni. Železničná stanica i terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

 

Takzvaný EuroNight do Splitu sa bude skladať z najmodernejšieho klimatizovaného kupé vozňa ZSSK na sedenie, z klimatizovaných lôžkových vozňov a ležadlového vozňa. V cestovnom lístku v lôžkovom vozni je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje, a to v lôžkovom vozni u stevarda.

Ceny cestovných lístkov vo všetkých kategóriách sú dynamické. To znamená, že cena závisí od času nákupu, ale aj od záujmu kupujúcich. Čím skôr sa cestovný lístok kupuje, tým môže byť cena výhodnejšia. Ceny pre dospelého na sedenie z kategórie Sparschiene Komfort (zvýhodnené cestovné – možnosť vrátenia za určitých podmienok) začínajú od 39,90 Euro.

Lístok na vlak do Chorvátska si cestujúci môže kúpiť v pokladniciach ZSSK s Komplexným vybavením cestujúcich (KVC) alebo online na Home – Nightjet.

Ponuka cestovných lístkov:

  • Sparschiene (najlacnejšie cestovné – limitované, bez možnosti vrátenia)
  • Sparschiene Komfort (zvýhodnené cestovné – možnosť vrátenia za určitých podmienok)
  • Standard (možnosť vrátiť kedykoľvek pred odchodom vlaku)

Ceny cestovných lístkov vo všetkých kategóriách sú dynamické. To znamená, že cena závisí od času nákupu, ale aj od záujmu kupujúcich. Čím skôr sa kupuje cestovný lístok, tým môže byť cena výhodnejšia. Ceny Sparschiene Komfort začínajú od:

  • miesto na sedenie pre dospelého: od 39,90 €,
  • miesto na sedenie pre dieťa do 15 rokov: od 19,90 €,
  • ležadlo v 6-miestnom kupé pre dospelého: od 59,90 €,
  • ležadlo v 6-miestnom kupé pre dieťa do 15 rokov: od 34,90 €,
  • lôžko Triple (v 3-miestnom kupé) pre dospelého: od 99,90 €,
  • lôžko Triple (v 3-miestnom kupé) pre dieťa do 15 rokov: od 49,90 €,
  • lôžko Double(v 2-miestnom kupé) pre dospelého: od 124,90 €,
  • lôžko Double (v 2-miestnom kupé) pre dieťa do 15 rokov: od 64,90 €,
  • lôžko Single: od 244,90 €.

*Ceny sú uvedené pre jeden smer.

Vo vlaku EN 1153/1152 platia len cestovné lístky s globálnou cenou, ktoré zahŕňajú cestovné a miesto (na sedenie, ležadlo alebo lôžko) podľa výberu cestujúceho.

Cestovný poriadok vlaku EN 1153/1152:

EN 1153   EN 1152
streda/štvrtok, piatok/sobota, nedeľa/pondelok od 3./4. 5. do 4./5. 10. pondelok/utorok, štvrtok/piatok, sobota/nedeľa od 4./5. 5. do 5./6. 10.
  Príchod Odchod     Príchod Odchod
Bratislava-Nové Mesto   15:26   Split   17:29
Bratislava-Petržalka 15:40 16:01   Perkovic   18:48
Wien ARZ   17:55   Knin   20:02
Wien Hbf.   18:05   Ostarije   23:55
Wien Meidling   18:13   Zagreb Zapadni Kolodvor   01:49
Wr. Neustadt   18:51   Dobova 02:10 02:25
Bruck a. d. M.   20:23   Celje 03:29 03:31
Graz Hbf.   21:02   Maribor 04:23 04:47
Spielfeld Strass   21:45   Spielfeld Strass 05:02  
Maribor 22:01 22:04   Graz Hbf. 05:52  
Celje 22:55 22:57   Bruck a. d. M. 06:32  
Dobova 23:57 00:09   Wr. Neustadt 08:10  
Zagreb Zapadni Kolodvor 00:30     Wien Meidling 08:47  
Ostarije 02:13     Wien Hbf. 08:54  
Knin 06:01     Wien ARZ 09:00  
Perkovic 07:06     Bratislava-Petržalka 10:26 10:46
Split 08:20     Bratislava-Nové Mesto 11:00  
nakládka a vykládka vozidiel   nakládka a vykládka vozidiel
  Wien ARZ Split   Split Wien ARZ  
  nakládka

16:35

vykládka

po príchode

  nakládka

15:00

vykládka

po príchode

 

  • pri vlaku EN 1153 z Bratislavy do Spielfeld Strass sú stanice určené iba na nástup a od stanice Zagreb Zapadni Kolodvor do Splitu sú určené iba na výstup cestujúcich,
  • pri vlaku EN 1152 zo Splitu do stanice Zagreb Zapadni Kolodvor sú stanice určené iba na nástup a od Spielfeld Strass do Bratislavy sú určené iba na výstup cestujúcich.

Cestujúci, ktorí cestujú do stanice Šibenik, môžu využiť výhodné vlakové prípoje zo stanice Perkovič do Šibenika a opačne. Viac informácií o ich pravidelných príchodoch a odchodoch nájdu cestujúci na stránke – https://www.hzpp.hr/Media/Default/Documents/VOZNI%20RED%202024/1.izmjene%202023-2024/kurir%20sije%C4%8Danj%202024-v7.pdf.

Prípoje (štv, so, po) R 5829
Perkovič 8:00
Šibenik 8:30
Prípoje (štv, so, po) R 5830
Šibenik 18:07
Perkovič 18:36

Ak si chcete so sebou zobrať auto či motorku, ZSSK upozorňuje cestujúcich, že autovozne sa kvôli uzávere trate cez Marchegg budú pripájať až vo Viedni a pôjdu len v úseku Wien ARZ – Split a späť. Vlak z Bratislavy do Viedne tak pôjde po zmenenej trase, vychádzať/prichádzať bude zo/na stanicu Bratislava-Nové Mesto a do Viedne pôjde cez Kittsee so zastavením v stanici Bratislava-Petržalka.

Ceny Sparschiene Komfort za prepravu vozidla sú:

  • preprava motocykla: od 24,90 €
  • preprava auta: od 49,90 €

Ďalšie podmienky:

  • preprava psov
    • do Nightjetu je možné vziať so sebou psa iba v prípade, že si cestujúci rezervuje celé kupé (lôžkové, ležadlové alebo na sedenie),
    • lístok pre psa stojí 29 € a je k dispozícii vo vlaku, telefonicky na zákazníckej linke ÖBB na čísle 0043 5 1717 alebo v pokladniciach ÖBB,
    • psy so špeciálnym výcvikom cestujú bezplatne,
  • bicykle
    • ich preprava je vylúčená s výnimkou zložených a zabalených bicyklov (nie väčších ako bežná batožina), ktoré sa prepravujú bezplatne, ak je možné ich uložiť v úložnom priestore určenom pre batožiny a neprekážajú ani neblokujú ostatných cestujúcich a nebránia bezpečnej preprave,
  • predaj cestovných dokladov
  • vrátenie cestovných dokladov
    • čiastočne využité cestovné doklady nie je možné vrátiť,
    • ponuku Sparschiene nie je možné vrátiť,
    • nepoužité cestovné doklady je možné vrátiť podľa týchto podmienok:
      • do 15 dní pred dňom odchodu vlaku bez sankcie,
      • 14 dní až 1 deň pred dňom odchodu vlaku so sankciou 50 % z ceny, min.
        15,00 €,
      • v deň odchodu vlaku a neskôr cestovný doklad nie je možné vrátiť,
      • cestujúci má nárok na vrátenie cestovných dokladov v plnej výške za predpokladu, že bude spojenie zrušené,
    • prerušenie cesty nie je povolené.

Všetky potrebné informácie k ceste autovlakom do Splitu nájdete aj na našom webe ZSSK

Viac informácií o vlaku do Splitu v sezóne 2023:

Sezóna 2023 sa niesla vo vysokých číslach. ZSSK prepravila smerom do Chorvátska presne 18 960 cestujúcich, pričom z Bratislavy išlo 20,28 % cestujúcich. Počet prepravených cestujúcich stúpol až o 115 %. Čo sa týka vozidiel, národný dopravca minulý rok autovlakom odviezol 2 466 vozidiel (z toho 1 829 bolo motoriek a 637 áut). Oproti predchádzajúcemu roku, kedy spoločnosť prepravila 1 001 vozidiel (557 motoriek a 444 áut), je to nárast o 144 %.

 

 

*z dôvodu výluky na chorvátskom území (v úseku Karlovac – Duga Resa) sa jazda Euronight vlakov do Splitu vo vybraných dátumoch neuskutoční:

  • EN 1152 nepôjde:
  • /12., 13./14., 25./26. a 27./28. mája,  
  • /9., 10./11., 22./23. a 24./25. júna,  
  • /22. a 23./24. septembra,
  • EN 1153 nepôjde:
  • /11., 12./13., 24./25. a 26./27. mája,
  • /8., 9./10., 21./22. a 23./24. júna,
  • /21. a 22./23. septembra.

Informácie o fotke:

Dátum 27.01.2024
Miesto
Vlak
Autor ZSSK
Zobrazené 1265

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *