Váš železničný portál
Registrovať sa

Zrážka dvoch Laminátok v Jihlave

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes ráno prišlo v stanici Jihlava k zrážke nákladného vlaku súkromného dopravcu CityRail, v ktorého čele stála slovenská Laminátka ZSSK Cargo 240.088 ktorú má dopravca prenajatú. Podľa dostupných informácií prišlo k prejdeniu návesti v polohe STOJ na obsadenú koľaj, na ktorej stála ďalšia Laminátka, tento krát spoločnosti ČD Cargo, konkrétne 230.035

Oba rušne sa po náraze vykoľajili. Predbežná škoda bola vyčíslená na 7 300 000 Kč.

Paradoxom je, že podľa denníku zdopravy.cz bol rušňovodičom vlaku zamestnanec spoločnosti České dráhy, ktorý má na zodpovednosť bezpečnosť prevádzky. Je zamestnaný na odbore prevádzky osobnej dopravy, konkrétne na oddelení bezpečnosti železničnej dopravy. Čo je ešte zarážajucejšie je to, že podľa zdrojov nebol rušeň nákladného vlaku pripojený k brzdovému potrubiu nákladnej súpravy. To by mal byť aj dôvod nezvládnutia zastavenia pred návestidlom STOJ a nedobrzdenia pred odstaveným rušňom. Strojvedúci stihol pred zrážkou z vlaku vyskočiť a Laminátka ČD Cargo nebola obsadená strojvedúcim a tak neprišlo k žiadnemu zraneniu.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 11.08.2020
Miesto Jihlava
Vlak
Autor Lukáš Růžička
Zobrazené 2088

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Zrážka dvoch Laminátok v Jihlave

Luboš zo dňa 16.8.2020 2:06

Strojvedoucí zaměstnanec GŘ ČD ukázal všem jak na to. Jestli to neměl brzděný, tak hluboká poklona. Může si to sám vyšetřit. Kdo by měl jít jiný příkladem zaměstnancům, než jejich nadřízení.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *