Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectron Rail&Sea premiérovo na Slovensku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V slovenskom vnútrozemí sa v pondelok 26. 06. 2023 premiérovo objavil jeden z dvoch zakúpených Vectronov MS rakúskej spoločnosti Rail&Sea čísla 1293.901. Rada 1293 v Rakúsku označuje Vectrony MS, teda viac systémové stroje určené pre jednosmernú aj striedavú sústavu. Dopravca ich do prevádzky zaradil v novembri 2022 a doplnil tým tak flotilu jedného prenajatého Vectrona MS od ELL a štyroch Herkulesov ER-20 z ktorých jedného vlastní a troch prenajíma od Beacon Rail.

Spoločnosť pôsobí v desiatich krajinách Európy, špecializuje sa na intermodálnu prepravu, prepravu dreva, papierenských produktov ale aj komplexnú železničnú logistiku. Hoci Rail&Sea je dopravcom v niekoľkých európskych krajinách (Rakúsko, Nemecko, Slovinsko, Chorvátsko), na Slovensku dopravcom nie je a tak bol vlak vedený na licenciu RailLog ( ex Petrolsped).

V ranných hodinách dorazil do pohraničnej stanice Kúty z Českej republiky odkiaľ viezol súpravu vlastných vozňov loženú drevnou guľatinou do rumunského Vintu de Jos. Z Kútov vyrazil presne o 12:00 do ďalšej pohraničnej stanice Štúrovo.

Informácie o fotke:

Dátum 26.06.2023
Miesto Bratislava
Vlak Pn 58801
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1771

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Vectron Rail&Sea premiérovo na Slovensku

Pendolino zo dňa 26.6.2023 21:29

Diky za aktualitu. Inac@, pozdravujem Vas lesy, z tej duse pozdravujem Vas …. :/

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *