Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectron Dual Mode zavítal do Bratislavy

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Ešte v priebehu minulého týždňa dorazil do Bratislavy prezentačný rušeň mníchovského výrobcu Siemens Vectron Dual Mode. Návšteva tohto rušňa súvisí s prezentáciou potencionálnym zákazníkom a zároveň predstaveniu rušňa rušňovodičom spoločností, ktoré ho budú testovať v prevádzke. To sa uskutočnilo v začiatku tohto týždňa.

Testovanie tohto rušňa je predbežne naplánované na 1. kvartál roka 2024 a objaviť sa má v čele vlakov dopravcov Metrans Danubia, Lokorail a ZSSK Cargo. Rušeň má u nás pôsobiť zhruba 1 týždeň.

Jedná sa o dvojzdrojový rušeň, ktorého pohonné ústrojenstvo kombinuje elektrickú výzbroj určenú pre jazdu pod striedavou napäťovou sústavou 15 kV 16,7 Hz a dieslový agregát MTU s výkonom 2400 kW. V oboch režimoch môže ísť rušeň maximálnou rýchlosťou 160km/h a dosahuje ťažnú silu 300 kN.

V júni tohto roka sa Dual Mode testoval aj v Českej republike, pričom ho vyskúšalo niekoľko nákladných dopravcov ale aj osobný dopravca České dráhy. Vzhľadom na to, že zatiaľ nebola vyrobená verzia pre striedavú sústavu 25 kV, aj u nás sa bude testovať iba v dieslovom režime.

Informácie o fotke:

Dátum 05.12.2023
Miesto depo Bratislava východné
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1297

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *