Váš železničný portál
Registrovať sa

Štrajk zajtra ochromí železničnú dopravu v Rakúsku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Rakúsko v pondelok 28. 11. 2022 ochromí celonárodný protest železničiarov. Vlaky na území Rakúska zajtra jazdiť nebudú. Je to výsledkom neuzavretia dohody medzi odborovým zväzom železničiarov a vedením spolkových železníc ÖBB. Tie zamestnávajú viac ako 50 000 železničiarov v osobnej a nákladnej doprave a do skupiny patrí aj správa infraštruktúry.

Zámerom bolo dôjsť k dohode v sobotu 26. 11. 2022 čo sa však nepodarilo. Dôvodom sporov sú nároky na zvýšenie miezd pre všetkých zamestnancov. Zatiaľ čo odborári požadujú navýšenie miezd o 400 eur mesačne pre všetkých zamestnancov, železnice ponúkajú zvýšenie o 200 eur. Na sobotnom vyjednávaní bola ponuka ÖBB navýšená o 8 eur na sumu 208 eur, čo pochopiteľne odborármi prijaté nebolo. Zvýšené mzdové nároky majú sanovať neúmerne zvýšené životné náklady všetkých zamestnancov železníc.

Protest sa dotkne aj vlakov vedených zo Slovenska. Obmedzené budú vlaky liniek Bratislava hl. st./Bratislava Petržalka - Wien Hauptbahnhof a IC vlaky Košice - Bratislava - Viedeň a späť. Vzhľadom na to, že ZSSK žiadnu konkrétnu informáciu o vedení vlakov počas protestu nepriniesla, nie je jasné, či IC vlaky 44/45 budú vedené aspoň v úseku Košice - Bratislava a späť. Z tlačovým odborom sa nám spojiť nepodarilo, na infolinke dopravcu nám uviedli, že aktuálne túto informáciu nemajú ani dispečeri, nakoľko sa podľa ich slov má dnes o 15:30 konať ešte jedno neohlásené zasadnutie zástupcov strán. Informáciu budeme aktualizovať.

Obmedzenie by sa malo dotknúť aj nákladnej dopravy, nakoľko do protestu majú byť zahrnutí aj pracovníci riadenia dopravy.

Informácie o fotke:

Dátum 27.11.2022
Miesto Semmering bahn
Vlak RailJet Viedeň - Villach
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1945

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Štrajk zajtra ochromí železničnú dopravu v Rakúsku

dodojozef zo dňa 30.11.2022 19:32

Dobrý podvečer kolegovia ako ste všetci na Slovensku ticho .

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *