Váš železničný portál
Registrovať sa

Úspešná premiéra Expresu 34 tunelov

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

K letným zážitkovým vlakom, ktoré vozia od vlani záujemcov po horských tratiach Slovenska, pribudol nový, nazvaný "Expres 34 tunelov". Podujatie vzniklo vďaka spolupráci železníc a Banskobystrického samosprávneho kraja. Cestujúcich odviezol múzejnými vozidlami Klub historickej techniky pri RD vo Zvolene. V čele vlaku sa objavil okuliarnik 753.109, súpravu tvorilo 5 historických dvojosých vozňov. Okrem troch Ci a červeného prívešáku Bdlm sa predstavil aj čerstvo renovovaný služobný vozeň Dd, v krásnom zelenom nátere, s originálnymi popismi. Východzou aj koncovou stanicou pre verejnosť bola Banská Bystrica, trasa vlaku viedla cez Harmanec, Turčianske Teplice, Kremnicu, Zvolen a Sliač, s úvraťou v žst. Diviaky. Atraktívna trasa vlaku a začiatok prázdnin mali zásluhu na tom, že cestovné lístky boli vypredané krátko po zahájení predpredaja. Na ďalšiu jazdu si záujemci musia počkať do 21. augusta. O jazde natočila reportáž aj RTVS, ktorú odvysielala vo večerných správach. Viac o jazde na stránkach BBSK. Žiada sa mi na záver dodať: Ponuka sa rozširuje, dopyt je veľký a potenciál ešte väčší. Akú má krásne prežitý vlastivedný výlet pre deti (bol ich plný vlak) "hodnotu za peniaze"? Keď sa chce, tak sa dá...

 

 Vlak prechádza popri hektometrovníku, kde sa od trate č. 170 do Vrútok odpája trať č. 172 do Červenej Skaly.

Popoludňajší príchod vlaku do Zvolena, k 1. nástupišťu os. stanice.

Vlak opustil žst. Sliač a mieri do cieľa svojej cesty. Bez minúty meškania...

Večerný návrat do Zvolena, už bez cestujúcich. Vlak prechádza popod nadjazd pri zastávke Zvolen mesto


 

Večerné zatláčanie súpravy do RD Zvolen

Titulka:  Ranný odchod vlaku zo žst. Banská Bystrica

Fotografie © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 03.07.2021
Miesto Banská Bystrica, Zvolen, Sliač
Vlak Mimoriadny OS 31323
Autor Altsohler
Zobrazené 2310

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Úspešná premiéra Expresu 34 tunelov

dodojozef@imarknet.com zo dňa 4.7.2021 10:54

Dobrý deň krásne spomienky fotky aj popis a radosť detí ďakujeme.

Reagovať

Martin zo dňa 4.7.2021 14:05

Preco je dalsia jazda az 21. augusta? Ak sa listky vypredali uz v predpredaji, tak asi je o to zaujem… nechapem. Pockame na koniec prazdnin?

Reagovať

Jozef zo dňa 4.7.2021 15:27

Letné zážitkové vlaky na Horehroní nejazdia od vlani, ale od roku 2019. Tento rok sa jedná o tretiu sezónu.
Expres 34 tunelov nevyrazil prvýkrát 3.7.2021, ale 22.8.2020. Včerajšou jazdou tohto expresu odštartovala tohtoročná sezóna letných zážitkových vlakov.
Projekt letných zážitkových vlakov nevznikol vďaka spolupráci železníc a Banskobystrického samosprávneho kraja, ale vďaka spolupráci BBSK, KOCR Banskobystrický kraj Turizmus, oblastných Organizácií cestovného ruchu, železničných klubov OZ VLAKY.NET, OZ Zubačka, Klubu historickej technicky pri rušňovom depe Zvolen, OZ Spoločnosť Považskej Dráhy, Spolku výhrevne Vrútky, Čiernohronskej železnice, Železničného múzea SR a ŽSR.

Reagovať

Altsohler zo dňa 5.7.2021 13:24

Spolupracovník

Ďakujem za upresnenie dátumov aj za doplnenie o zoznam všetkých zainteresovaných na projekte.
Re: Martin – ja vidím, že jazda historického vlaku je len viditeľnou časťou, takou špičkou ľadovca práce ľudí zo železničných klubov. Len by som hádal, či na hodinu jazdy múzejného vlaku pripadnú stovky alebo tisícky hodín neviditeľnej práce pri opravách a údržbe, bez ktorých by žiadna mašina nevyšla. Práce dobrovoľnej, konanej vo voľnom čase ľuďmi, ktorí majú náročné povolanie a rodiny… Preto som rád za každú historickú jazdu a myslím, že kto má záujem, sa na nejakú vždy dostane. Osobne vidím prínos aj v popularizovaní železnice ako dopravného prostriedku na výlety. Veď odviezť sa v lete bežným spojom napr. zo Zvolena do Margecian je takmer rovnaký zážitok a dostupný denne…

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *