Váš železničný portál
Registrovať sa

Siemens dodá CargoUnitu ďalšie Vectrony

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Na poľskom železničnom veľtrhu TRAKO bola počas jeho druhého dňa oznámená nová zákazka pre Siemens Mobility. Leasingová spoločnosť CargoUnit, ktorú poznáme aj na tratiach ŽSR vďaka modrému Vectronu v službách Lokorailu uzavrela s poľskou dcérou spoločnosti Siemens rámcovú zmluvu na dodávku až 30 rušňov Siemens Vectron.

Prvých 10 rušňov bolo objednaných záväzne pričom všetkých 10 má byť dodaných do konca roka 2023, podľa vyjadrenia zástupcov Siemensu prvý z nich už do konca tohtoročného novembra. Na ďalších 20 kusov má CargoUnit opciu, rušne budú dodávané aj spolu s 3 ročnou údržbou.

V Poľsku sa jedná o doposiaľ najväčšiu jednorázovú zákazku spoločnosti Siemens, rovnako aj o najväčšiu jednorázovú zákazku na multisystémové rušne v Poľsku vôbec. Tak isto aj pre CargoUnit sa jedná doposiaľ o najväčšiu objednávku v histórii spoločnosti.

Rušne by mali byť vyhotovené v dvoch rôznych paketoch použitia, opatrené všetkými potrebnými národnými zabezpečovačmi a rovnako aj európskym zabezpečovačom ETCS. Pôsobiť budú môcť v Poľsku, Rakúsku, Česku, Nemecku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Holandsku, Bulharsku, Rumunsku a samozrejme aj na Slovensku.

Informácie o fotke:

Dátum 24.09.2021
Miesto Gdaňsk
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 856

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *