Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet dorazil s prvým vlakom do Chorvátska

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Včera bol z Prahy vypravený prvý vlak spoločnosti RegioJet do Chorvátskej Rijeky. Na čele vlaku sa vystriedalo viacero rušňov. RegioJet-ácky Vectron dotiahol 11 vozňov len po Slovinskú hranicu, odkiaľ si štafetu prebral dopravca Slovinské železnice SŽ.

Na fotografii vlak v stanici Ilirska Bistrica, ktorá je poslednou stanicou na Slovinskom území. Vlak má v tomto mieste decentné 24 minútové meškanie.

Cieľová stanica vlaku Rijeka. Cestujúci do tejto destinácie dorazili približne o desiatej hodine. Za fotku ďakujeme Vlakovi u Rijeci.

Dolazak, zanemarite komentare u pozadini, nismo baš Bečka škola 😂

Uverejnil používateľ Vlakovi u Rijeci Streda 1. júla 2020

Dobro došli! 🚆 Přejeme dobré ráno z Rijeky. 🇭🇷 A kdy vyrazíte vy?
Rezervujte na 👉 www.regiojet.cz/chorvatsko

Uverejnil používateľ RegioJet CZ Streda 1. júla 2020

První spoj RegioJetu dorazil z Česka a Slovenska do Rijeky. Vlakem přicestovalo přibližně 500 cestujících

RegioJet odstartoval pravidelné spojení nočními vlaky z České republiky a Slovenska do slovinské Lublaně a chorvatské Rijeky. Včera v 17.20 odjel první spoj z Prahy hlavního nádraží. Po cestě zastavil mimo jiné v Pardubicích, Brně a Bratislavě a do Chorvatska dovezl přibližně 500 cestujících – většinou českých a slovenských dovolenkářů. Spoj dorazil do Rijeky přibližně v 10.00 hodin.

Cesta prvního spoje proběhla bez jakýchkoli problémů, ve vlaku v části trasy cestovali také například český velvyslanec v Lublani, pan Juraj Chmiel, stejně jako chorvatský velvyslanec na Slovensku, pan Aleksandar Heina. V Praze spoj vypravily velvyslankyně Chorvatska a Slovinska v ČR – Ljiljana Pancirov a Tanja Strniša.

Přímé vlakové z ČR a SR do Slovinska a Chorvatska bude přes hlavní letní sezónu do konce prázdnin v provozu každý den. Na spojích budou v provozu identické soupravy s kapacitou až 560 cestujících. V Rijece mohou cestující využít návazných autobusových spojů do přibližně třicítky nejoblíbenějších destinací na chorvatském pobřeží.

Aktuálně se prodalo přibližně 30 tisíc jízdenek – řada spojů – včetně dnešního prvního spoje je kompletně vyprodána.

Ceny jízdenek jsou výjimečně nízké – za jednosměrnou jízdenku včetně rezervace a všech služeb -  pro cestu ve voze se sedačkami zaplatí cestující cenu od 590 Kč / 22 EUR; za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 Kč / 30 EUR.

V ceně jízdenky je vždy zahrnutá zdarma rezervace místa a palubní servis, který cestující dostanou během cesty – včetně kávy a drobné snídaně zdarma, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb.

Vlak jede jako noční spoj a cestující si mohou rezervovat místo v následujících typech vozů:

Sedačkový vůz Astra s individuálními obrazovkami v sedačkách – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR.

Sedačkový vůz s kupé pro skupiny cestujících – cena za jízdenku od 590 Kč / 22 EUR na osobu.

Spací vůz s lůžkovým kupé pro skupiny i jednotlivce – cena za jízdenku od 790 Kč / 30 EUR na osobu.

Cestující si mohou ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní. Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution.

--

Informácie o fotke:

Dátum 01.07.2020
Miesto Ilirska Bistrica
Vlak RJ 1047
Autor Andrej Povalec
Zobrazené 5367

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: RegioJet dorazil s prvým vlakom do Chorvátska

mirecdk zo dňa 1.7.2020 12:37

Cool, škoda že nejde až do Splitu, držím palce.

Reagovať

mirecdk zo dňa 1.7.2020 12:42

Niekedy v minulosti aj ŽSSK jazdili do Chorvátska, Zadar a Split, mohli by to zopakovať a boli tam radené aj autovozne, škoda.
https://www.rail.sk/arp/europe/travel/jadran.htm

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *