Váš železničný portál
Registrovať sa

Pútnikov do Šaštína odvezú mimoriadne vlaky ZSSK

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Desiatky tisíc pútnikov priláka každoročne v septembri do Šaštína národná púť k Sedembolestnej Panne Márii. Tradícia pútnického miesta na Záhorí siaha do 16. storočia a spája sa s legendou o manželskej kríze Angeliky Bakičovej a majiteľa šaštínskeho panstva, grófa Imricha Czobora. Rodinné nezhody ukončili vytrvalé Angelikine modlitby a šľachtičná dala z vďaky vyrobiť sošku Panny Márie, ktorú dnes možno vidieť na hlavnom oltári monumentálnej šaštínskej baziliky.

Pre záujem veriacich o národnú púť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) 15. septembra opäť vypraví mimoriadne vlaky do a zo Šaštína. Tieto vlaky sa každoročne tešia nadštandardnému záujmu zo strany cestujúcej verejnosti, pričom tento rok odhadujeme obsadenosť vlakov v oboch smeroch na viac ako 700 cestujúcich. Aby ZSSK čo najlepšie vyhovela potrebám pútnikov z rôznych regiónov, mimoriadne vlaky vedené na linke Zlaté Moravce – Nové Zámky – Galanta – Trnava – Šaštín-Stráže a späť sú časovo prispôsobené tak, aby prišli do Šaštína vo vhodnom čase pred začiatkom hlavnej slávnostnej pontifikálnej omše so začiatkom o 10:30.

Dva mimoriadne regionálne expresy 30054/30057 budú zastavovať vo viacerých vybraných zastávkach podľa dohodnutého cestovného poriadku (CP). Navyše k uvedeným vlakom je možné dostať sa aj z iných obcí a regiónov, odkiaľ budú vypravené pravidelné osobné prípojné vlaky. Možnosť prípoja je v Nových Zámkoch zo smeru Nitra (Levice s prestupom v Šuranoch) a Štúrovo a v Trnave zo smeru Bratislava, Žilina a Prievidza.

REX 30054   REX 30057
stanica príchod odchod   stanica príchod odchod
Zlaté Moravce   05:05 Šaštín-Stráže   14:15
Tesárske Mlyňany 05:12 05:13 Senica 14:29 14:30
Slepčany 05:17 05:18 Jablonica 14:38 14:39
Nová Ves nad Žitavou 05:22 05:23 Trnava 15:13 15:17
Vráble 05:30 05:31 Sereď 15:30 15:31
Lúčnica nad Žitavou 05:39 05:40 Galanta 15:40 15:42
Michal nad Žitavou 05:45 05:46 Šaľa 15:50 15:52
Kmeťovo 05:49 05:50 Nové Zámky 16:20 16:56
Maňa 05:52 05:53 Šurany 17:06 17:07
Maňa zastávka 05:55 05:56 Úľany nad Žitavou 17:14 17:15
Úľany nad Žitavou 06:04 06:05 Maňa zastávka 17:22 17:23
Šurany 06:12 06:14 Maňa 17:25 17:26
Nové Zámky 06:24 06:54 Kmeťovo 17:29 17:30
Šaľa 07:22 07:23 Michal nad Žitavou 17:32 17:33
Galanta 07:32 07:34 Lúčnica nad Žitavou 17:38 17:39
Sereď 07:44 07:50 Vráble 17:46 17:47
Trnava 08:04 08:37 Nová Ves nad Žitavou 17:53 17:54
Jablonica 09:10 09:11 Slepčany 17:58 17:59
Senica 09:19 09:29 Tesárske Mlyňany 18:03 18:04
Šaštín-Stráže 09:44 Zlaté Moravce 18:10

V mimoriadnych spojoch platí obyčajné cestovné ZSSK pre 2. triedu podľa prepravného poriadku. Aj keď vlaky nie sú povinne miestenkové, v ponuke sú i miestenky a cestujúci môžu využiť aj zákaznícke zľavy či 100 % zľavu z cestovného. Cestovné doklady si možno zakúpiť aj v predpredaji.

Predaj cestovných lístkov na uvedené mimoriadne vlaky bude možný okrem pokladníc ZSSK aj prostredníctvom e-shopu a aplikácie Ideme vlakom.

Cestujúci, ktorí nastupujú na mieste bez otvorenej pokladnice, majú okrem internetového predaja možnosť zakúpiť si lístok vo vlaku bez prirážky, ak aktívne vyhľadajú vlakvedúceho.

Viac informácií o národnej púti do Šaštína nájdete tu à https://bazilika.sk/.

Informácie o fotke:

Dátum 12.09.2023
Miesto Šaštín
Vlak
Autor Peter Dirga
Zobrazené 2005

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Pútnikov do Šaštína odvezú mimoriadne vlaky ZSSK

Miloš zo dňa 12.9.2023 23:43

Trosku OT. Ale chcem sa spytat ako to vyzera stymi deviatimi pantermy na vychod. Aj sa dodavaju? Stihnu sa do konca roka?

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *