Váš železničný portál
Registrovať sa

Prvý Vectron pre Akiem na skúšobnej jazde

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dňa 17. januára sa na trati medzi Mníchovo a Ingolstadtom objavil na skúšobnej jazde prvý z Vectronov objednaných francúzskou leasingovou spoločnosťou Akiem. Jedná sa o rušeň 193.884. Ide o multisystémový Vectron s paketom A17, teda pre kombináciu krajín DE-AT-PL-CZ-SK-HU-RO-SI-HR.

Bývalá dcérska spoločnosť objednala v dvoch objednávkach spolu 85 Vectronov v rôznych konfiguráciách. Objednané sú Vectrony AC aj MS, na rýchlosť 200 a 230 km/h.

Prvá objednávka na 20 kusov bola ohlásená v decembri roka 2021, druhá na 65 kusov v auguste. Šesť kusov Vectronov z prvej objednávky by sa malo objaviť vo flotile spoločnosti CER Cargo.

Po nedávnej akvizícii Eurosprinterov od MRCE sa jedná v krátkej dobe o druhý výrazný nárast rušňov výrobcu Siemens vo flotile Akiemu. Ten sa donedávna takmer výhradne spoliehal na rušne TRAXX druhej a tretej generácie od výrobcu Bombardier, respektíve Alstom, ktoré boli vyňaté z flotily francúzskych SNCF. V závere roka 2022 sa SNCF tejto výnosnej dcérskej spoločnosti zbavila. Novým vlastníkom sa stal kanadský penzijný fond Canadian pension fund Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ).

Informácie o fotke:

Dátum 17.01.2023
Miesto Paindorf
Vlak skúšobná jazda
Autor Foto: Tim Wierschin, Text: Mates Pleško
Zobrazené 1371

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *