Váš železničný portál
Registrovať sa

Prvý Stadler KISS dorazil na Slovensko

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V stredu 2. 8. 2023 sa na sieti ŽSR po prvý krát objavila prvá zo štyroch jednotiek Stadler KISS dopravcu ZSSK. Jednotka 561.102 bola dopravená z Českej republiky v predstihu dopravcom CER Slovakia za pomoci Bizóna 753.609. Pôvodne mala doraziť až vo štvrtok ráno.

Súprava bude nocovať v pohraničnej stanici Kúty, kde ju od dopravcu CER Slovakia ráno preberá ZSSK. Hneď ráno po zhruba 2 hodinovom oživovaní je naplánovaná jazda vlastnou silou za účelom vykonania rýchlej pantografickej skúšky v úseku Veľké Leváre - Zohor. Plánovaný odchod zo stanice Kúty je 8:00. Súprava má následne pokračovať so zastavením v Bratislave do stanice Smolenice. ZSSK si u švajčiarskeho výrobcu objednala 4 tieto jednotky, ktoré by mali začať jazdiť s príchodom nového grafikonu.

Informácie o fotke:

Dátum 02.08.2023
Miesto Kúty
Vlak
Autor Foto: Pepe Bukovsky, Text: Mates Pleško
Zobrazené 3753

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Prvý Stadler KISS dorazil na Slovensko

Rakatron zo dňa 3.8.2023 10:30

Prosím informovaných o krátku správu o tom, ako sa vyvíja osud skutočne prvej jednotky Stadler Kiss ZSSK 561.001 nepochopiteľne poškodenej na skúšobnom okruhu VUZ v Českej republike a kedy sa pridá k tejto druhej, z ktorej mám neskrývanú radosť akoby z tej prvej.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *