Váš železničný portál
Registrovať sa

Parní jízda na jižní Moravě

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

již tuto sobotu 22. května se mohou milovníci železniční historie těšit na letošní první jízdu parní lokomotivy v rámci Lednického parního léta. Na trať Břeclav - Lednice vyrazí parní lokomotiva 433.001 Skaličák z roku 1949, viz foto. Za sebou potáhne historické vozy „Rybáky“, ve vlaku bude možné zakoupit také občerstvení.
U původně avizované lokomotivy 475.101 Šlechtična byla zjištěna závada a nebude tedy na parní jízdu nasazena.

Podrobnosti, včetně jízdního řádu, jsou k dispozici zde:

Pro dokonalé spojení přírodních krás a romantických staveb se Lednicko-valtickému areálu přezdívá Zahrada Evropy. Výlet do této malebné krajiny na jihu Moravy si můžete zpestřit jízdou nostalgickým vlakem.

Od 1. května do 5. září vás o víkendech a svátcích mezi Břeclaví a Lednicí sveze historický motoráček z 50. let minulého století, tzv. Hurvínek. O sobotách 22. května a 11. září ho nahradí parní vlak s lokomotivou Skaličák (433.001), vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.

Z břeclavského nádraží v 9:11, 11:10, 13:10 a 15:10 h, z Lednice se vydají na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:20 a 16:20 h. Předprodej jízdenek bude zahájen 24. dubna 2021.

Jednosměrná jízdenka do motoráčku stojí 40 Kč, zpáteční 60 Kč. Za jednu jízdu v parním vlaku zaplatíte 80 Kč, jízdenku pro cestu oběma směry pořídíte za 120 Kč. Pro cestující 6–18 let, žáky a studenty 18–26 let, cestující 65+, držitele průkazů ZTP, ZTP/P platí sleva 75 %.

V historickém motorovém voze je možné přepravovat i jízdní kola, a to rovněž s 75% slevou. V parních vlacích je přeprava jízdních kol vyloučena.

Obec Lednice, která bývá právem nazývána perlou jižní Moravy, vás uchvátí spoustou přírodních i kulturních památek, kolonádami, rybníky a řadou drobných romantických staveb.

Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

Nevynechejte ani návštěvu muzea Lednice dávná s výstavou věnovanou období první republiky nebo Muzea hraček Lednice, jehož nejstarší exponát – puzzle – pochází z roku 1790.

V době jízdy parního vlaku se také můžete svézt historickým busíkem Praga RND nebo si pochutnat na grilovaných a zvěřinových specialitách z místního penzionu Myslivna.

Změna nasazení historických vozidel vyhrazena.

PŘÍLOHY K VÝLETU

Autor fotografie: ČD ( Milan Vojtek )

Informácie o fotke:

Dátum 20.05.2021
Miesto
Vlak
Autor ČD
Zobrazené 699

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *