Váš železničný portál
Registrovať sa

Nehoda jednotky Stadler KISS pre ZSSK na skúšobnom okruhu

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes v čase 14:45 došlo na skúšobnom okuhu VUZ Velim k zrážke dvoch drážnych vozidiel. Podľa predbežných správ Drážní inspekce ČR došlo k zrážke posunového dielu a odstavenej skupiny drážnych vozidiel, pričom prišlo k vykoľajeniu štyroch drážnych vozidiel a zraneniu vedúceho posunu. Súčasťou mimoriadnej udalosti je jednotka Stadler Kiss určená pre nášho národného dopravcu ZSSK, ktorá na okruhu absolvuje testy pred uvedením do prevádzky, posunovací rušeň VUZ Velim a rušeň Bombardier Traxx3 MS patriaci spoločnosti Alstom.

Predbežná škoda bola vyčíslená na 80 miliónov korún, čo predstavuje takmer 3,5 milióna eur. Setrenie mimoriadnej udalosti pre veľkosť rozsahu prevzala Drážní inspekce ČR, ktorá z nehody vyhotoví aj záverečnú správu.

Foto: Drážní inspekce

Informácie o fotke:

Dátum 18.07.2023
Miesto VÚZ
Vlak
Autor Railpage
Zobrazené 15205

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Nehoda jednotky Stadler KISS pre ZSSK na skúšobnom okruhu

Rakatron zo dňa 19.7.2023 15:36

Pre ZSSK a budúcnosť teda platí, že pri objednávke jednotiek, ktoré je potrebné podrobiť skúškam zhotoveným vo VÚZ Velim v Českej republike treba kúpiť o jeden kus naviac, aby sme mali istotu prevzatia súťaženého množstva vozidiel. Zdá sa, že tristné situácie putujú po koľajniciach aj smerom na západ. Pevne verím, že našim bývalým bratom a pretrvávajúcim priateľom tak úprimne záleží na bezpečnosti pasažierskej železničnej dopravy a železničnej infraštruktúry na Slovensku, že nám nad rámec zmluvy zhotovia aj nárazové testy. Síce je s tým administratívna a právnická oštara ale pre ten dobrý pocit, no oponujte im, keď sú takí svetaznalí, skúsení a vždy o dva kroky dopredu!

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *