Váš železničný portál
Registrovať sa

Leo Express oznámil veľkú expanziu z Česka a Slovenska

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Česká spoločnosť Leo Express, ktorá je obľúbená aj na Slovensku, sa chystá na veľký rozvoj. Podľa informácií z webu zdopravy.cz, od decembra budúceho roku plánuje spoločnosť spustiť až desať nových medzinárodných a vnútroštátnych liniek, čo bude mať vplyv aj na slovenských cestujúcich. Leo Express si vytýčil ambiciózne ciele a plánuje prepravovať cestujúcich z Česka a Slovenska do Belgicka, ako aj do niekoľkých nemeckých destinácií. Okrem toho je ich zámerom výrazne zvýšiť počet spojov do Poľska, čím poskytnú ešte viac možností pre cestovanie a objavovanie nových miest.

Dopravca plánuje aj 19-hodinové spojenie medzi Bratislavou a Oostende a z Košíc do Kielu.

Spoločnosť Leo Express chce od decembra budúceho roku zaviesť desať nových medzinárodných a vnútroštátnych liniek. Plánuje prevádzkovať trasy z Česka a Slovenska do Belgicka, niekoľkých nemeckých destinácií a výrazne zvýšiť počet spojov do Poľska. Tieto informácie vyplývajú z oznámenia o plánovanej novej službe v osobnej železničnej doprave, ktoré musia dopravcovia predložiť Úradu pre prístup k dopravnej infraštruktúre. Oznámenie nie je záväzné, ako potvrdila aj spoločnosť Leo Express v minulosti tým, že poslala dokument o nových linkách, ktoré nikdy nezrealizovala.

Podľa zoznamu všetkých liniek plánuje dopravca na linkách do Poľska použiť jednotky Stadler Flirt a na ostatné trasy klasickú súpravu s rušňom a osobnými vozňami. Zatiaľ však nie je jasné, o aký typ súpravy ide. Dopravca plánuje tiež vstup na trasu Praha – Brno, kde plánuje prevádzkovať spoje cez Pardubice a aj pomalšou trasou cez Havlíčkův Brod.

„Dlouhodobě plánujeme rozšiřovat naše služby. Ve spolupráci s naším strategickým partnerem Renfe se díváme nejen po nových trzích, ale chceme rozšiřovat služby i na těch stávajících. Jen v tomto roce plánujeme do rozvoje investovat 100 milionů korun z kapitálových rezerv,“ uviedol pre server hovorca Leo Expressu Emil Sedlařík.

 

Titulka: Vojtěch Fajkus

Informácie o fotke:

Dátum 21.06.2023
Miesto
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 8594

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *