Váš železničný portál
Registrovať sa

Laminátka Retrack Slovakia v novom laku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Ešte len pár dní má laminátka 240.100-8 dopravcu Retrack Slovakia, s.r.o. nový lak. Málokedy sa u staršej lokomotívy stane, aby jej iná než pôvodná farebná schéma neubrala na kráse. U laminátky, ktorá má obzvlášť špecifický dizajn, to platí obzvlášť. Potešilli ma preto na internete prvé fotky tohto stroja. Nová farebná schéma Retrack-u je krásna nielen sama o sebe, ale aj na laminátke. Nedeformuje ani nezakrýva jej členité tvary a netriešti ladné línie. Cez víkend som sa o tom presvedčil na vlastné oči. V koľajisku nákladnej stanice sa staronová kráska už z diaľky ligotala chladnými farbami, skoro ako safírový šperk kombinovaný s perleťou. Dokonca k foteniu nepotrebovala ani slnko... Hoci jej výrobný štítok hovorí, že bola vyrobená r. 1969 v Škode Plzeň, kde dostala výrobné číslo 6062, vyzerá ako nová. Posúďte sami... Fotografie: © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 18.09.2021
Miesto Zvolen nákladná stanica
Vlak
Autor Altsohler
Zobrazené 1811

Pridajte sa do diskusie!

5 komentárov k: Laminátka Retrack Slovakia v novom laku

Pavel Chomjak zo dňa 22.9.2021 10:38

Pekná mašina, ale čo sa týka náteru, nič nového pod slnkom: https://de.wikipedia.org/wiki/DB-Baureihe_218#/media/Datei:DB_218_168-3_1.jpg

Reagovať

Altsohler zo dňa 22.9.2021 11:57

Spolupracovník

P. Chomjak: Podoba tam je, ale nevidím ju ako problém. Umením je aj dobrý vzor dobre aplikovať a dopracovať do detailov. Aj Košický Dóm sa podobá na katedrálu Notre-Dame (ako ja na všetky gotické katedrály) a nič mu to neuberá na kráse ani hodnote. Osobne som názoru, že požiadavka súčasnej doby, ohúriť originalitou za každú cenu, prináša viacej škody ako úžitku.

Reagovať

Anomie zo dňa 22.9.2021 19:13

Koľko ešte našich štátnych lokomotív podarujeme súkromníkom aby sa nažrali z vozového parku štátneho dopravcu?! Opäť predaná za lacno ako šrot, opravená výhodne a zarába cudzineckej súkromnej mafií na biznis namiesto toho aby ju ZSSK dalo Cargu … Takýto bordel mafiánsky je neviem ešte na ktorej železnici vo svete.

Reagovať

Miroslav Sárkány zo dňa 23.9.2021 11:00

Návštevník

Motpol: zssk ju praskla do šrotu spolu s ďalšími bez ohľadu nato, či ju potrebuje, alebo nie. Že ju na poslednú chvíľu odtiaľ niekto vytiahol (aj s ďalšími), len pre neho dobre.

Reagovať

darca lokomotív zo dňa 28.9.2021 18:40

A bolo to isto „zadarmo“ a len tak. Takú blbosť neuverím. Hlubocký zobral do vrecka gauner SNSácky a v duchu ako Smeráci rozkrádali Cargácke lokomotívy, tak oni pre zmenu u ZSSK. Mimochodom taký klamár si biedy, pretože dať laminátku do šrotu a dať ju za 15-20 tisíc, tak to tá meď iba sama o sebe v laminátke stojí viac!!! Opäť podvod za účelom aby súkromnícki hajzli došli po ľahky k rušňom, nič viac. Veľmi dobre vedeli o čo ide a dostali echo hneď ako to šlo „do šrotu“. Rovnako ako Petrolsped a JUSO si boli vybrať kocúre aby si vyskladali jeden pojazdný. Rovnaký muster pri každom predaj. Akože šrot, zázračne vždy pod cenu a následne to o 6-9 mesiacov jazdí u súkromníka. Len blbý to nevidí alebo potom totálny ignorant, či zlodej.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *