Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšie tri motorové jednotky 847 RegioFox smerujú na skúšobné jazdy

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Sledujeme prípravu na začlenenie ďalších troch jednotiek RegioFox rady 847 do skúšobnej prevádzky. "Dnes sme stanovili termín technicko-bezpečnostných skúšok pre ďalšie tri jednotky a ak všetko prebehne podľa plánu, plánujeme tieto jednotky nasledujúci týždeň zaradiť do skúšobnej prevádzky a postupne ich nasadiť na vlaky na tratiach Rakovník - Beroun a Beroun - Praha. Nový typ musí absolvovať minimálne 50 000 km v skúšobnej prevádzke. Vďaka väčšiemu počtu vlakov dosiahneme túto hodnotu rýchlejšie. Po definitívnom schválení rady 847 RegioFox budú jednotlivé jednotky presunuté do svojich domovských dep a nasadené na naplánované trate," konštatoval Jiří Ješeta, člen predstavenstva a zástupca generálneho riaditeľa ČD pre osobnú dopravu.

Technicko-bezpečnostné skúšky (TBZ) sa uskutočnili na trati Kolín - Kostěnice. Tým pádom mohli obyvatelia Pardubického kraja vidieť prvú "líšku" v charakteristických farbách tohto východočeského regiónu priamo "doma". Skúšobná prevádzka bude realizovaná v Stredočeskom a Plzeňskom kraji spolu s ostatnými jednotkami. Po schválení rady 847 RegioFox bude dnes testovaná jednotka 847.012-2 nasmerovaná na trať č. 238 Pardubice - Chrudim - Hlinsko v Čechách - Havlíčkův Brod. Na tejto trati bude premávať celkovo 7 nových motorových súprav. Cestujúcim budú ponúkať klimatizované oddiely, bezbariérový nástup, palubnú Wi-Fi sieť, možnosť dobíjania cestovnej elektroniky a ďalšie výhody.

Verejnosť bude mať prvú príležitosť zoznámiť sa s novými jednotkami rady 847 RegioFox, známymi aj ako "lišky", na Regionálnom dni železnice v Českej Třebovej, ktorý sa uskutoční 16. septembra 2023.

Priložená fotografia ukazuje jednotku 847.012-2 počas skúšobnej jazdy medzi Kolínom a Kostěnicami.

 

 

Informácie o fotke:

Dátum 25.08.2023
Miesto medzi Kolínom a Kostěnicami
Vlak
Autor Peter Dirga
Zobrazené 1027

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *