Váš železničný portál
Registrovať sa

Ďalšia zásielka Vectronov pre Rolling Stock Lease

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Len dva a pol týždňa ubehlo od poslednej dodávky nových Vectronov pre leasingovu spoločnosť Rolling Stock Lease a v nedeľu 13. 8. 2023 dorazili do Bratislavy z Dessau ďalšie dva kusy. Rušne nadväzujú v číslovaní na naposledy dodané čísla a tak pre České dráhy prišiel Vectron s číslom 193.571 a pre BUDAMAR 193.809.

Vectrony tento krát doputovali do Bratislavy z dielní Deutche Bahn v Dessau a nie z Mníchova ako je vo zvyku. V Dessau sa všetky novovyrobené Vectrony podrobujú finálnym prácam pred odovzdaním zákazníkom. Spoločnosť im od Passau robil aj tretí biely Vectron, testovací stroj Siemens Mobility 193.930. Trojicu bielych Vectronov vo Viedni doplnil Vectron 193.237 dopravcu Wiener Lokalbahnen Cargo, ktorý ich pre údajnú nemožnosť samostatnej jazdy cez hranice dopravil na studeno v závese. Po Viedeň išli rušne v čele so 193.571, z Petržalky do depa na Východnom rovnako.

Vectron 193.930 bol do Bratislavy dopravený za účelom vykonania periodickej prehliadky a opravy v rozsahu R1+D, ktoré absolvuje v dielňach Rolling Stock Services Bratislava. Jedná sa o striedavý Vectron s pomocným dieslovým agregátom určeným na posun mimo trolejového vedenia. Tento rušeň je vo veľkej miere využívaný na rôzne testy v Rakúsku a Švajčiarsku, čo dokladujú aj nálepky na jeho skrini, ktoré reprezentujú všetky firmy, ktoré predmetný Vectron testovali. Okrem tejto úlohy slúžil minulý rok aj ako testovací Vectron pre takzvaný severský paket D/A/DK/SE/NO, ktorý postupne začali do prevádzky uvádzať spoločnosti ako ELL, Alpha Trains, Akiem a v budúcnosti aj dánske DSB či rakúske OBB. Prvý prevádzkovateľom sa stal cez ELL švédsky dopravca Snaltaget.

Vectron pre České dráhy poputuje do Prahy, ten pre BUDAMAR ako posledný dostane polep aktuálnej zvieracej série a zároveň tak uzavrie tohtoročnú dodávku Vectronov pre túto slovenskú spoločnosť.

Trojica Vectronov zachytená po odstúpení Vectrona 193.237 z čela vlaku

Boky Vectrona 193.930 zdobia polepy rôznych dopravcov, ktorí ho testovali.

Informácie o fotke:

Dátum 14.08.2023
Miesto Bratislava
Vlak Nex 144609
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1412

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *