Váš železničný portál
Registrovať sa

Čelná zrážka vlakov v Českej republike

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes krátko po ôsmej hodine rannej došlo na českej železnici už k druhej, bohužiaľ tragickejšej mimoriadnej udalosti. Vo výhybni Radonice došlo k čelnej zrážke dvoch osobných vlakov. V čele vlaku Ex 351 z Nemecka do Prahy stál Herkules, ktorý sa stretol s motorovou jednotkou PESA na osobnom vlaku Os 7406. Podľa prvých informácií si nehoda vyžiadala dva ľudské životy a 7 ťažko zranených osôb a niekoľko desiatok ľahšie zranených osôb.

Na mieste nešťastia zasahujú 3 vrtulníky LZS z Českej republiky a jeden z Nemecka. Doprava na trati je úplne zastavená a ČD zavádzajú náhradnú autobusovú dopravu. Prvé správy hovoria o nedovolenej jazde vlaku Ex 351 proti návesti v polohe STOJ, ktorý mal vo výhybni križovať s prichádzajúcim osobným vlakom. Na miesto nešťastia smeruje aj minister dopravy Karel Havlíček.

Toto ostalo z Herkulesa po čelnej zrážke. Sila nárazu musela byť obrovská. Foto: HZS Plzeňského kraja

Kabína strojvedúceho z jednotky PESA v podstate zmizla. Foto: krimi-plzen.cz

Na mieste pomáhajú všetky zložky IZS. Foto: krimi-plzen.cz

Podľa webu ČD vlak 362 Západní expres ukončí svoju cestu v stanici Blížejov. Pre cestujúcich v úseku Blížejov- Domažlice je zabezpečovaná náhradná autobusová doprava. Pre svoju ďalšiu jazdu z Domažlíc v smere Furth im Wald - Schwandorf - München využijú cestujúci následný vlak Ex 360.

Vlak Ex 351 bude v úseku Blížejov- Praha hlavná stanica nahradený vlakom Ex 30351. Predpokladané meškanie vlaku Ex 30351 pri odchode zo stanice Blížejov bude asi 30 až 50 minút.

Titulná foto: Policie ČR

Informácie o fotke:

Dátum 04.08.2021
Miesto Radonice
Vlak Ex 351 a Os 7406
Autor Mates Pleško
Zobrazené 8486

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *