Váš železničný portál
Registrovať sa

240.020

Plné rozlíšenie v novom okne

Informácie o fotke:

Dátum 4.3.2009
Miesto Komárno
Vlak Pn do Komáromu MÁV
Autor Martin Beták
Zobrazené 3124

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: 240.020

Garin zo dňa 25.6.2010 17:23

Kompozične pekná fotografia. Nočná atmosféra 🙂

Niektorí fotografi, vrátane mňa, by pri takejto konštelácii laminátky a nákladného vozňa, nefotografovali a keď, tak len za dokumentačným účelom.

Reagovať

Martin Betak zo dňa 25.6.2010 20:15

🙂 ak by mal kazdy zhodne nazory, tak by bol tento svet prilis nudny. Treba sa vsak tesit z toho, ze sa najdu aj ludia, ktori vedia z malicka spravit radost, pre oko subjektivneho divaka. Mne sa tiez nepaci vela snimkov, ktore su prezentovane na weboch, ale kritiku sa nesnazim pretlacit von a uz vobec nie kolegom, ci kamaratom. Nehladajme preto objektivitu posudzovania snimkov jednym autorom, vzdy to bude o subjektivite jednotlivcov.

Reagovať

Juraj Streber zo dňa 26.6.2010 5:46

Garin nejako si protirečíš – najskôr že pekná fotka a potom, že ty by si takú ani nefotil… hlavné je, že nie je zničená nevhodným (zámerným?) používaním funkcie shadow-highlight :good:

Reagovať

Martin Betak zo dňa 26.6.2010 6:03

Montoya:

Dovolím si len súhlasiť. Aj renomovaní autori, ktorí nevedia do správnej miery využívať funkciu APS – shadow and highlights, ničia svoje diela. U mňa je prvoradé aby fotografia bola expozične totožná s realitou. Umelé prejasnenia tieňov či stmavenie oblohy vyzerá na fotografiách príliš amatérsky a znehodnocuje celkovú hodnotu samotnej fotografie, bez ohľadu či je na nej odfotené niečo zaujímavé alebo bežná prevádzka.

Reagovať

bobinka zo dňa 26.6.2010 8:42

Na tomto mieste si dovolím nič iné – ako len súhlasiť. Pri nočných záberoch sa v skutočnosti reálne overia znalosti fotografa, pretože fotografovanie v noci vyžaduje mať už určité znalosti, aby sa záber dostal do podoby akú prezentuje Dj. Vyvážanie bielej farby, atd … atd.. clona, iso, nastavovanie funkcionalít do podoby aby záber zachytával skutočne reálnu atmosféru večerného – prípadne nočného objektu. Proces kedy autor dostáva záber do finálnej podoby a prechádza úpravami v APS je veľmi dôležitý, pretože sa veľmi rýchlo môže záber neznalosťou, prípadne nevhodným editom pokaziť. Som názoru, že keď autor záber prezentuje je to dobrá možnosť ako sa naučiť na prípadnej kritike, čo ešte do budúcna dotiahnuť, prípadne čomu sa vyvarovať. Rada nad zlato :auto:

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *