Váš železničný magazín
Registrovať sa

Mrazivé počasie komplikuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku

AktualityTlačové správy 7.1.2017 15:30 administrator Zobrazené: 7693

Vysoké mrazy a silný vietor spôsobujú v súčasnosti najmä technické problémy súvisiace so zamŕzaním technologických častí rušňov a najmä vozňov. Zamrznuté vozne je potrebné z vlaku vyradiť, prípadne nahradiť, následkom čoho dochádza k meškaniam vlakov. Nízke teploty na viacerých miestach Slovenska spôsobili tzv. lom koľaje a vlaky týmito úsekmi dočasne prechádzajú iba s obmedzeniami, čo tiež negatívne vplýva na plynulosť jazdy vlakov.
Zima zároveň spôsobuje problémy aj v zahraničí. Následkom poškodeného trolejového vedenia na území Maďarska, výrazne meškajú vlaky na linke Budapešť – Bratislava – Praha – Berlín.

Železničná spoločnosť Slovensko sa ospravedlňuje za nepríjemnosti pri cestovaní a odporúča pred cestou sa informovať o aktuálnej situácii na staniciach alebo v Kontaktnom centre ZSSK.

Mimoriadne udalosti majú za následok meškanie vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK):
• R 601 HORLAKY SEDITA (Bratislava 5:55 h – Košice 11.52 h) meškanie 110 minút
• R 602 Marlenka (Košice 6.08 h – Bratislava 12.05 h) meškanie 50 minút
• R 603 Manner Neapolitaner (Bratislava 7:55 h – Košice 13.52 h) meškanie 48 minút
• R 604 Dargov (Košice 8.08 h – Bratislava 14.05 h) meškanie 20 minút
• R 605 Dargov (Bratislava 9:55 h – Košice 15.52 h) meškanie 35 minút
• R 606 Liptov (Košice 10.08 h – Bratislava 16.05 h) meškanie 40 minút
• R 607 Fixinela (Bratislava 11:55 h – Košice 17.52 h) meškanie 35 minút
• R 608 Spišan (Košice 12.08 h – Bratislava 18.05, meškanie 10 minút
• IC 514 Košice 9.31 h – Bratislava 14.13 h, meškanie 35 minút
• Ex 220 Súľov (Žilina 7.12 h – Praha hl. n. 12.39 h) meškanie 230 minút
• EC 130 Varsovia (Budapest.Keleti pu 8:22 h – Bratislava hl.s t. 11:10 h –  Warszawa wsch. 18:36 h) meškanie 140 minút
• SC 241 Pendolino Košičan (Praha hl.n. 7:07 h – Košice 14:23 h) meškanie 15 minút
• EC 275 Jaroslav Hašek (Praha hl.n. 7:52 h – Bratislava 11:53 h – Budapest-Keleti pu 14:35 h) meškanie 30 minút
• EC 278 Danubius (Budapest.Keleti pu 9:25 h – Bratislava hl.s t. 12:10 h –  Praha hl.n.. 16:06 h) meškanie 110 minút
• EN 443 Bohemia (Praha hl.n. 23:09 h – Košice 09:01 h – Humenné 10:33 h) meškanie 240 minút

*****

Zdroj: ZSSK

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *