Váš železničný portál
Registrovať sa

V severnom Nemecku sa vykoľajil vlak s nebezpečnými chemikáliami

Tlačové správy 24.1.2007 7:40 Peter Zobrazené: 1011

 Ani viac ako 15 hodín po vykoľajení sa 11 vagónov nákladného vlaku s nebezpečnými chemikáliami, ktorý smeroval z Dánska do Talianska, sa pri Torneschi neďaleko Hamburgu v severonemeckej spolkovej krajine Šlezvicko-Holštajnsko nepodarilo dnes večer obnoviť prevádzku na dvojkoľajnicovej trati.

Náhradné spojenie s prístavným mestom Kiel, Flensburgom, ako aj ostrovom Sylt a susedným Dánskom tak podobne ako po celý deň zabezpečovala kyvadlová autobusová doprava.

Šťastím v nešťastí bola v danom prípade skutočnosť, že k nehode, ktorej príčiny budú ešte predmetom vyšetrovania za účasti expertov, došlo v neobývanej oblasti.

Najmenej v troch z vykoľajených vagónov sa totiž nachádzali nebezpečné chemikálie, vrátane kyseliny chlóroctovej, ktorá v rádovo tisíckach ton unikla do ovzdušia. Nad miestom nehody sa tak po celý deň vznášal nebezpečný mrak s obsahom tejto leptavej látky

. Táto skutočnosť, ako aj ťažko prístupný terén výraznou mierou ovplyvnil aj práce alarmovaných záchranárov, ktorí pracovali v špeciálnych odevoch, aby si chránili oči, pokožku i dýchacie cesty pred prípadnou ujmou.

Zdroj : Dnes.sk

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: V severnom Nemecku sa vykoľajil vlak s nebezpečnými chemikáliami

swingo zo dňa 24.1.2007 11:23

Nepíše sa tu ako sa vykoľajil.

Reagovať

specik zo dňa 25.1.2007 7:37

Vsimol som si ze autor Bocco nevie upravit text tak aby sa zobrazil vedla obrazka a nie pod. Admini naucte ho to prosim! 😀

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *