Váš železničný portál
Registrovať sa

Niektoré EC vlaky na trati z Ústí nad Labem do Drážďan nahradia autobusy, rozbehne sa nákladná doprava

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Po prívalových dažďoch a následných povodniach ostala na trati z Děčína do Bad Schandau obmedzená kapacita trate, ktorá viedla k obmedzeniam pri osobnej doprave a k dočasnej stopke pre nákladne vlaky v tomto úseku. Nákladným dopravcom tak vznikli obrovské škody, nakoľko odklonové trasy medzi Českom a Nemeckom kapacitne nestačili. 

Od dnešného dňa najmenej do 12. augusta zavádzajú ČD nové opatrenia, ktoré sa dotknú štyroch vlakov EC Berliner, namiesto ktorých budú z Ústí nad Labem do Drážďan jazdiť autobusy.  Toto rozhodnutie by malo zabezpečiť vyššiu priepustnosť a plynulosť nákladnej dopravy. 

Omezení dopravy mezi Českem a Německem
Z důvodu omezené kapacity mezinárodní tratě Děčín – Bad Schandau po nedávných přívalových deštích a bleskových povodních na pomezí Čech a Saska a pro zajištění plynulosti nákladní dopravy dochází na německém území k omezení osobní dopravy.

V důsledku těchto opatření platí s platností od dnešního dne nejméně do 11./12. srpna 2021 tato omezení:

Vlak EC 178 mezi stanicemi Děčín hl.n a Dresden Hbf. NEJEDE. Pro cestující do Německa je zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi ÚSTÍ NAD LABEM hl.n. a DRESDEN Hbf.

Vlak EC 171 mezi stanicemi Berlin Hbf. a Děčín hl.n.NEJEDE. Pro cestující z Německa je zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi DRESDEN Hbf. a ÚSTÍ NAD LABEM hl.n..

Vlak EC 175 mezi stanicemi Dresden Hbf. a Děčín hl.n. NEJEDE. Pro cestující z Německa je zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi DRESDEN Hbf. a ÚSTÍ NAD LABEM hl.n..

Vlak EC 170 mezi stanicemi Děčín hl.n a Dresden Hbf. NEJEDE. Pro cestující do Německa je zavedena náhradní autobusová doprava mezi stanicemi ÚSTÍ NAD LABEM hl.n. a DRESDEN Hbf.
Ostatní vlaky EC v úseku Děčín hl.n. - Bad Schandau mohou zvýšit své zpoždění o cca 5 - 15 min.

Obecné opatření v regionální dopravě
Od 29. července do 11. srpna budou vlaky linky U 28 (Děčín - Bad Schandau - Sebnitz - Dolní Poustevna - Rumburk) vedeny takto:

- všechny vlaky v úseku Rumburk - Sebnitz - Bad Schandau a zpět nahrazeny autobusem

- vybrané vlaky v úseku Děčín hl.n. - Bad Schandau a zpět budou nahrazeny autobusem

Ilustračná Fotografia: HO Ř VY

Informácie o fotke:

Dátum 28.07.2021
Miesto Děčín - Bad Schandau
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 894

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *