Váš železničný magazín
Registrovať sa

ZSSK spustila ostrú prevádzku mobilnej aplikácie Ideme vlakom

AktualityTlačové správy 7.11.2018 11:11 administrator Zobrazené: 881

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje, že dnes bola oficiálne spustená mobilná aplikácia na nákup cestovných dokladov Ideme vlakom. Aplikácia je prístupná pre všetkých používateľov smartfónov so systémom Android. Stiahnuť si ju môžete tu.

 

„Mobilná aplikácia s novým responzívnym predajným systémom sú len ďalšou zo skladačiek v modernizácii ZSSK, ktoré máme pre našich zákazníkov pripravené do budúcnosti. Pevne verím, že aplikácia, ktorú sme nazvali Ideme vlakom, spolu s novým internetovým predajom cestovných dokladov výrazným spôsobom zjednodušia online nákupný proces,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Za prvých deväť mesiacov roka 2018 bolo prostredníctvom internetu predaných takmer 4,5 milióna cestovných dokladov, čo v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka predstavuje nárast o takmer 50 %. „Zjednodušenie predaja cestovných dokladov je jednou z priorít ZSSK a prezradil nám to aj prieskum zákazníckej spokojnosti. Nielen v oblasti digitalizácie chceme viac vychádzať našim zákazníkom v ústrety a prinášať im väčší komfort od nákupu lístka až po spätnú väzbu pre nás. Čoskoro sa cestujúci môžu tešiť aj na ďalšie, verím, že príjemné, prekvapenia z dielne informatikov ZSSK, medzi ktoré bude patriť aj nový web portál,“ prezradil Patrik Horný, podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku ekonomiky a informačného manažmentu ZSSK.

Duálna prevádzka internetového obchodu

Od 13. novembra 2018 budú môcť všetci záujemcovia o nákup cestovných dokladov cez internet využívať už nový internetový obchod, pričom k dispozícii budú mať aj pôvodnú verziu. „Býva to štandardom pri zavádzaní nových technológií. Sme si vedomí toho, že existuje časť zákazníkov, ktorí zmenu prijímajú ťažšie ako ostatní, a týmto im chceme umožniť postupné zorientovanie sa v novom systéme a porovnať ho prakticky online. Budeme radi, ak nám následne dajú spätnú väzbu prostredníctvom online formulára na www.zssk.sk. Ich podnety nám pomôžu pri vylepšovaní predajného systému. Na oficiálnej webovej stránke si budú môcť zákazníci prostredníctvom bannerov vybrať, ktorú verziu budú chcieť použiť,“ uviedol Milan Hric, riaditeľ sekcie digitalizácie a rozvoja systémov ZSSK.

Výhody nového predajného systému:

  • responzivita – plná funkcionalita nákupu pri prístupe z akéhokoľvek zariadenia;zrozumiteľné a intuitívne užívateľské rozhranie;
  • nákup zľavneného lístka v menšom počte krokov;
  • jednoznačné zaradenie do príslušnej vekovej kategórie;
  • možnosť nákupu rôznych taríf a produktov v jednom kroku;
  • platba z kreditného konta aj pre traťové predplatné lístky;
  • grafická rezervácia aj pre vybrané rýchliky.

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: ZSSK spustila ostrú prevádzku mobilnej aplikácie Ideme vlakom

Kali zo dňa 7.11.2018 17:52

a co ios ?

Reagovať

Peter zo dňa 10.11.2018 0:05

Kym sa neda zaplatit za listok kreditnym kontom, ktore mam dobite eurami na strankach slovakrail.sk tak tato aplikcia nema ziadny zmysel! Regiojet to ma roky, toto testovali polroka, a nemaju moznost platit kreditnym kontom??

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *