Váš železničný portál
Registrovať sa

ZSSK od zajtrajška dočasne ruší 28 osobných vlakov

Aktuality 11.1.2021 16:31 Peter Dirga Zobrazené: 4943

Pre narastajúci počet rušňovodičov a vlakvedúcich s ochorením Covid-19 alebo v karanténe dôjde od zajtra 12. januára k zníženiu spojov na niektorých tratiach. Zároveň sa, žiaľ, pripravujeme aj na väčší výpadok zamestnancov v železničných spoločnostiach. Aktuálne je najhoršia situácia v okresoch Nitra, Nové Zámky, Senec a Galanta. Počty zamestnancov na PN, či v karanténe však rastú aj v iných regiónoch.

❌ Zastavujeme 28 vlakov na linke Senec – Veľký Biel – Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji – BA Vajnory – BA predmestie – BA N.Mesto – BA Petržalka. Náhradou budú ostatné osobné vlaky, ktoré premávajú na trase Nové Zámky – Galanta – Senec – Bernolákovo – BA hl.stanica (premávajú každú hodinu), ktoré sú pre stanice Senec a Bernolákovo doplnené regionálnymi expresmi idúcimi v tzv. medzipolohe medzi osobnými vlakmi.

Vyjadrenie ministra A. Doležala:

Pandemická situácia sa zhoršuje aj na železniciach. K dnešnému dňu nám chýba 235 rušňovodičov a 170 vlakvedúcich, ktorých ZSSK nevyhnutne potrebuje na prevádzku železničnej dopravy podľa aktuálneho grafikonu. Najväčší výpadok zamestnancov je v okresoch Nitra, Nové Zámky, Senec a Galanta. Počty zamestnancov na PN, či v karanténe však rastú aj v iných regiónoch. Na tento výpadok musíme reagovať. Pripravujeme sa aj na možnosť, že na niektorých málo využívaných tratiach vlaky dočasne zrušíme. Verím však, že k tomu nedôjde. Všetkým, ktorí sú na PN s Covidom-19, želám skoré uzdravenie. Cestujúcich prosím o pochopenie a zodpovednosť.

Bližšie informácie:
https://bit.ly/3q37JxE

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Autor fotografie: Juraj Streber

 

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: ZSSK od zajtrajška dočasne ruší 28 osobných vlakov

Pegas123 zo dňa 25.1.2021 8:28

Návštevník

Nuž Corona nás zasiahla na každom kroku.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *