Váš železničný portál
Registrovať sa

Zrážka vlakov: Včera vo Francúzsku, dnes v Nemecku

Tlačové správy 12.10.2006 12:54 Michal Smalo Zobrazené: 965

Deň po čelnej zrážke osobného a nákladného vlaku na severovýchode Francúzska, pri ktorej zahynulo najmenej päť ľudí, dnes na mieste nehody pokračovali záchranné práce. Záchranári celú noc odstraňovali trosky zničených vagónov a hľadali v nich prípadné ďalšie obete. V stredu z trosiek vytiahli päť mŕtvych tiel, medzi nimi oboch rušňovodičov a stavebného pracovníka. Zranenia pri vážnej nehode utrpelo 16 ľudí, z nich 14 medzičasom po ošetrení prepustili z nemocnice.

K zrážke došlo krátko predpoludním pri dedine Zoufftgen neďaleko luxemburskej hranice. Na mieste, kde bola pre opravu trate v prevádzke len jedna koľaj, sa luxemburský poschodový expres zrazil s protiidúcim francúzskym nákladným vlakom. Niektoré z jeho 22 vagónov sa vykoľajili a vrazili do osobného vlaku, keďže miesto nehody ležalo v zákrute.

Miesto havárie vlaku vo Francúzsku po čase obliehali aj novinári.

Regionálny expres viezol z Luxemburgu do francúzskeho Nancy podľa správ menej než 20 cestujúcich. Viacero pasažierov uviazlo v troskách, z ktorých ich vyťahovalo 250 záchranárov z oboch krajín.

Príčina nehody zatiaľ nie je známa. Francúzsky nákladný vlak však podľa železničnej spoločnosti mal zelenú a v prípade prechodu okolo znamenia na zastavenie by automaticky ostal stáť.

K ďalšej vlakovej nehode došlo dnes vo východnom Nemecku, kde sa osobný vlak z Drážďan do Lipska vykoľajil po zrážke s autom na prechode. Vodič zahynul a viacero ďalších ľudí utrpelo zranenia. Príčina zrážky podľa polície nie je bezprostredne známa.

Zdroj: Bleskovky.sk
Snímka: BBC

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *