Váš železničný portál
Registrovať sa

ŽOS Trnava vykonáva revízie ležadlových vozňov pre nemeckého zákazníka

Aktuality 3.4.2022 22:55 MarianDujnic Zobrazené: 2121

V uplynulom týždni (29. marca 2022) prebehla preprava troch ležadlových vozňov Bvcmz (248.1 a 5) z Trnavy do Hamburgu. ŽOS Trnava uzatvorila v roku 2021 kontrakt s nemeckou spoločnosťou RDC Asset GmbH (RAG) na revízie týchto ležadlových vozňov. Nemecká spoločnosť ich prenajíma rôznym dopravcom v Nemecku ale i v ďalších krajinách západnej Európy. Prepravu vozňov z Trnavy do Viedne zabezpečovala spoločnosť LTE. V relácii Trnava – Bratislava-Petržalka sa úlohy zhostil plecháč 045.148 LTE. Po približne štvorhodinovom deponovaní v Petržalke (kvôli výluke), trojicu vozňov prevzal rušeň 187.931 LTE a ŽSR opustili o 14:47 LSEČ.
Podarilo sa zachytiť súpravu krásnych modrých vozňov na troch snímkach v bratislavskej Petržalke.
Na prvej snímke sú ležadlové vozne krátko po príchode, druhá snímka je z odchodu do Rakúska. Tretia ilustračná fotka je pohľadom z drona na petržalskú stanicu s panorámou Bratislavy počas príchodu medzištátneho vlaku IC 44 Košice- Wien, Hbf.
Celé fotenie sa udialo vlastne vďaka šťastnej náhode. Videl som z auta prejazd vlaku cez stanicu Pezinok a modré vozne ma zaujali. Vďaka ochote dispčera LTE som sa dozvedel kam má súprava namierené.

Podľa dostupných informácií, ŽOS Trnava zabezpečuje revíziu desiatich vozňov Bvcmz.

Text a foto: PhDr. Marián Dujnič

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *