Váš železničný portál
Registrovať sa

Železničné nešťastie v Grécku

Zahraničie 16.4.2006 17:40 Juraj Streber Zobrazené: 1187

Zrážka osobného vlaku s nákladným autom si včera večer vyžiadala 3 ľudské životy namiesto pôvodných 4, zatiaľ čo 40 ľudí z celkových 65, ktorí cestovali IC 92 na trase Thessaloniki-Alexandropouli utrpelo zranenia, z toho 2 vážne. Vykoľajený vlak bol odstránený z trate ešte dnes ráno. AKTUALIZOVANÉ! Dvadsať ľudí zostáva stále hospitalizovaných po nedeľňajšej zrážke vlaku s nákladným autom na severe Grécka, ktorá si vyžiadala tri obete na životoch. Pôvodne polícia uvádzala štyroch mŕtvych, dnes však túto bilanciu poopravila. K zrážke došlo neďaleko mesta Drama po tom, ako vodič nákladného auta zrejme ignoroval svetelnú signalizáciu na železničnom priecestí a narazil do prechádzajúceho vlaku, pričom spôsobil vykoľajenie troch vagónov. Pri havárii prišiel o život vodič nákladného vozidla a dvaja pasažieri vlaku. Štyridsať pasažierov museli hospitalizovať, pričom dvaja z nich sú vo vážnom stave. Vlak smeroval zo Solúna do mesta Alexandrupolis na severovýchode krajiny.

Zdroj: www.bleskovky.sk
————————————————–
Pôvodná správa z 16.4.2006:

Kolízia osobného vlaku s nákladným autom v severnom Grécku si vyžiadala najmenej 4 obete na ľudských životoch a zranenia asi 40 ďalších.

Vlak kategórie IC, ktorý smeroval z mesta Alexandroupolis do prístavu Thessaloniki kolidoval s vozidlom na železničnom priecestí asi 3 km od mesta Drama. Nešťastie sa udialo približne o 20.50 hod miestneho času.

Tri zo štyroch vagónov sa vykoľajili pričom v nich ostalo uväznených množstvo zranených. Podľa výpovedí mnohých zúčastnených sa dva vagóny po kolízii vznietili. Celkovo sa vo vlaku nachádzalo asi 100 pasažierov.

Podľa predbežných záverov polície vodič kamióna ignoroval signalizáciu na železničnom priecestí, čo sa jemu aj jeho spolujazdcovi stalo osudným.
Celkovo si nešťastie vyžiadalo 4 mŕtvych, pričom toto číslo nemusí byť zďaleka konečné.

So železničnými nešťastiami ako by sa v Grécku roztrhlo vrece. Nie je to tak dávno keď si v marci
podobná nehoda vyžiadala 3 ľudské životy.

Zdroj: BBC, Athens News Agency

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *