Váš železničný portál
Registrovať sa

Železničná nehoda v žst. Trenčín

Slovensko 10.1.2007 12:00 Martin Zobrazené: 1477

 Včera v ranných hodinách, približne o 4.30 hod., došlo v žst. Trenčín na zlatoveckom zhlaví k vykolajeniu nákladného vlaku Pn 67531 zo Štúrova do Žiliny.

Včera sa v ranných hodinách počas prechodu vlaku Pn 67531 ZSSK Cargo v žst. Trenčín vykoľajili štyri vozne na výhybke spájajúcej 2. a 1. traťovú koľaj v smere od žst. Zlatovce. Vozne sa vykoľajili a vlak ich následne niekoľko metrov za sebou ťahal mimo koľajníc, čím značne rozsekal ešte drevené podvaly na tomto úseku. Vlak zastavil a tým zablokoval 1. TK smerujúcu z Bratislavy do Košíc. Tento priebežný nákladný vlak bol vedený na čele rušňom 363.091 ZSCS.

Na odstránenie nehody bol privolaný nehodový vlak, ktorý vozne nakolajil naspäť na koľaje a následne ich odstavili pri druhom nástupišti žst. Trenčín. prípad je v štádiu vyšetrovania a zatiaľ to vyzerá na to, že sa vozne vykoľajili na spojovacom hrote odbočenia /jazýčku/ výhybky a tým došlo aj k poškodeniu srdcovky. Vlak podľa stôp išiel pomaly.

Osobná doprava nebola príliš obmedzovaná, meškania vlakov boli minimálne, pretože sa to stalo na medzistaničnom úseku žst. Zlatovce a žst. Trenčín, ktorý je približne 800 metrov dlhý, takže vlaky boli priebežne púšťané po 2.TK v oboch smeroch.
Odstranovanie nehody a úprava koľajiska trvala do večerných hodín, a ešte aj bude pretrvávať naďalej. Namiesto poškodenej srdcovky bola dosadená len rovná koľaj, čím dočasne aspoň sprevádzkovali koľaje k druhému a prvému nástupišťu, teda prechod vlaku z 1.TK na 2.TK alebo do „nákladnej stanice“ je možná iba v prípade, že vlak bude odbočený už v žst Zlatovce na trenčianskom zhlaví.

Autor: Djexpres

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Železničná nehoda v žst. Trenčín

swingo zo dňa 10.1.2007 15:06

Včera sa im niako darilo.

Reagovať

splinterX zo dňa 15.1.2007 9:52

….už sa musí urobiť ten koridor a osadiť nové koľaje avýhybky..lebo inak sa nám to tu postupne rozsype…

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *