Váš železničný portál
Registrovať sa

Železničná doprava medzi Viedňou a Břeclavou prerušená (priebežne aktualizované)

Zahraničie 3.4.2006 10:30 Juraj Streber Zobrazené: 673

VIEDEŇ (APA) – Po pretrhnutí hrádze na Morave v spolkovej krajine Dolné Rakúsko zaplavili masy vody obec Dürnkrut v okrese Gänserndorf čo viedlo k prerušeniu železničného spojenia na trati č. 901 medzi Českou republikou a Rakúskom (Břeclav – Wien).
Podľa informácií rakúskej agentúry APA museli v dedine, ktorá má 2100 obyvateľov, evakuovať množstvo domov, ktoré sa vrátane železničnej stanice, ocitli až pol metra pod vodou.

Priehrada na Morave sa pretrhla v dĺžke 100 metrov o 3.30 hod. v noci. Technickí pracovníci údržby ciest vynakladajú od rána všetko úsilie na to, aby voda nezaplavila ešte aj najbližšiu štátnu cestu. Hladina Moravy v týchto miestach dosahuje tri metre. V priebehu dňa sa opäť ráta s jej ľahkým zvýšením.

Pretrhnutie hrádze spôsobilo prerušenie medzinárodného železničného spojenia do Čiech. Ako informovalo OBB bolo medzi obcami Gärnserndorf a Bernhardsthal zriadené náhradné autobusové spojenie. Zastavenie železničnej dopravy v tomto úseku bude určite trvať viac ako 24 hodín, keďže opravenie hrádze nie je z dôvodu vysokej hladiny Moravy momentálne možné.

Doplnené: všetky diaľkové vlaky, premávalo tam 14 vlakov denne, sú momentálne odklonené cez Marchegg a Bratislavu – Devínsku Novú Ves, jednovozňové cez Mistelbach. Ostatné sú v inkriminovanom úseku nahradené autobusovou dopravou. Prepokladaná výluka bude trvať cca 1. týždeň a doba jazdy sa odklonom predĺžila o cca. 1 hodinu.

Podrobnejšie informácie nájdete na
http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=32284

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *