Váš železničný portál
Registrovať sa

Železničiarky z Railpage.net

Slovensko 20.7.2014 17:20 administrator Zobrazené: 6745

Na internete sa čoraz viac objavujú železničné fotografie, kde hlavným bodom pozornosti nie je Bobina stojaca na stanici s obomi zberačmi hore, ani Hugo na Ružínskom viadukte. Objektom záujmu je práve naše nežnejšie ženské pohlavie, ktoré vnáša do fotografie častokrát neopísateľnú atmosféru aj obyčajným čakaním na vlak. Chlapci z Railpage.net preto pre vás pripravili prvú časť seriálu, v ktorom hlavnú úlohu hrajú Spišiačky a fotograf Marcel Mikita. Vopred je potrebné spomenúť, že fotografie boli vyhotovené za prísnych bezpečnostných podmienok, prevažne na železničných akciách. Podľa nás najlepšie fotografie sme presunuli aj do rubriky – AKTUÁLNE, kde svoje sympatie k jednotlivým fotografiám, môžete vyjadriť veľmi jednoducho. Stačí kliknúť na modré páči sa mi to pod fotografiou, zahlasovať, alebo len jednoducho si ju otvoriť a zvýšiť tým jej zobrazovanosť. Posledná možnosť je asi najjednoduchším a najpohodlnejším spôsobom. Na Railpage.net každé otvorenie fotografie pridá však len klasicky jedno zobrazenie.

Nie jeden fanúšik rád privíta aj nežnejšie pohlavia v spoločnosti železničných objektov, rušňov či súprav. Tým, že som akosi prešiel od klasických fotografií vlakov k foteniu viac umeleckejších fotografií, chcel by som prostredníctvom tohto prvého reportu priniesť niečo z mála mojej tvorby.

Do budúcna rád prinesiem pokračovania týchto článkov s podobnou tematikou. Fotografovať nové baby na nových miestach, či už pri HDV alebo vagónoch, starých železničných budovách, mostoch, atď.

© Marcel Mikita (mmik photography) a Railpage.net 2014

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Železničiarky z Railpage.net

Juraj Streber zo dňa 20.7.2014 18:29

mne sa páči najviac tá fotka, ktorú poznám aj z Marcelového FB – s pochrómovanými kotlami. ktovie čo bude k podobnej novinke tento rok dodávať PIKO :good:

Reagovať

mmik zo dňa 21.7.2014 20:07

Dikes moc 😉

Reagovať

Jiřík zo dňa 20.7.2016 14:15

Určitě s takovými články pokračujte, jsou velmi „výživné” 😉 😀

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *