Váš železničný portál
Registrovať sa

Zelená pro SC Pendolino do Bratislavy

Česká republika 26.6.2006 20:10 Ing. Jiří Strnisko Zobrazené: 1039

České dráhy zahajují jednání o zahájení provozu spojů SC Pendolino na linku do Bratislavy. Tzv. „schválení typu“ pro jednotky řady 680 vydal minulý týden Drážní úřad – jako nezávislá státní instituce schvalující provoz drážních vozidel v české železniční síti. Schválení typu navázalo na několikaměsíční úspěšný zkušební provoz s cestujícími v rámci pravidelných spojů na území České republiky a také na zkoušky na území zahraničních železničních správ (například v Rakousku – zkoušení průjezdu tzv. malými oblouky).

Schválení typu znamená nejen zcela standardní provoz jednotek pendolino v české železniční síti, ale také otevírá dveře k dokončení jednání o nasazení rychlovlaků na spoje do Bratislavy.

Na polovinu července je již naplánováno oficiální jednání nejvyšších představitelů osobní dopravy Českých drah a Železniční společnosti Slovenska, které se uskuteční v Praze – částečně přímo ve vlaku SC Pendolino na trase z Prahy do Ostravy. České dráhy přitom slovenským zástupcům představí celý produkt SC Pendolino tak, jak ho dnes provozují na trase Praha – Ostrava – včetně internetového prodeje jízdenek, konceptu čekárenských zón ČD Lounge a servisu pro cestující během cesty na palubě vlaku. Nasazení vlaku do Bratislavy je přitom pro ČD prioritou – a to pod stejnou obchodní značkou, pod kterou je vlak provozován na trase z Prahy do Ostravy – tedy SC Pendolino. To současně umožní Českým drahám takové nastavení cenového modelu, který bude atraktivní z hlediska poptávky cestujících – a to včetně trasy Praha – Brno.

Termín zahájení provozu do Bratislavy vzejde z červencového jednání zástupců obou společností – technicky ani administrativně tomu nic nebrání – vše je v tuto chvíli otázkou jednání o co nejvýhodnějším obchodním modelu provozování vlaků.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Zelená pro SC Pendolino do Bratislavy

Juraj Streber zo dňa 26.6.2006 20:19

České dráhy přitom slovenským zástupcům představí celý produkt SC Pendolino tak, jak ho dnes provozují na trase Praha – Ostrava – včetně…čekárenských zón ČD Lounge…

no tu v BA je jedine bezdomovecka cakaren na 1. poschodi 😀

Reagovať

strnda zo dňa 27.6.2006 10:37

Tak už se ho taky konečně dočkáte….žádná sláva. Furt tvrdím, že by bylo lepší koupit nové vozy a loko než 10 let starou technologi a výrobek…

Jsem zvědavý, kolik tím bude jezdit lidí jestli tam bude stejna cena jako z Ostravy do prahy.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *