Váš železničný portál
Registrovať sa

Z Trnavy odišiel prvý vlak s autami z PSA

Slovensko 4.7.2006 4:50 Juraj Streber Zobrazené: 1061

Nákladný vlak s dvesto osobnými automobilmi Peugeot 207, vyrobenými na Slovensku, vypravili včera prvýkrát zo železničnej stanice v Trnave. Detaily si môžete prečítať po kliknutí na Viac… Nákladný vlak s 200 osobnými automobilmi Peugeot 207, vyrobenými na Slovensku, vypravili dnes prvýkrát zo železničnej stanice v Trnave. Súpravu dlhú 550 metrov s hmotnosťou 840 ton naložili vozidlami priamo v areáli trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën, ktorá je vzdialená od stanice asi dva kilometre. Po posune a vybavení potrebných formalít sa v Trnave ozval premiérový hvizd výpravcovej píšťalky.

Po nábehu výroby na predpokladaných 300 000 áut ročne by sa tak malo na trnavskej stanici diať každé dve hodiny. Zatiaľ nasledujúci vlak vypravia o týždeň. Vozne smerujú do mesta Aulnay vo Francúzsku, majiteľom vozňov je francúzska spoločnosť Gefco. V Trnave k nim priradili rušeň, ktorý súpravu odtiahol do Bratislavy na hlavnú stanicu a potom na hraničný priechod s Rakúskom v Devínskej Novej Vsi.

„Pre Železničnú spoločnosť Cargo Slovakia je táto preprava v konvenčnej vozňovej doprave novým produktom, pretože ju nezabezpečujú špeditérske spoločnosti, ale prvýkrát priamo firma v spolupráci s tranzitnými a cieľovými železnicami. V auguste začne jazdiť pravidelný vlak s expedovanými produktmi automobilky aj na trase Trnava Gössnitz. Pri tejto preprave budeme vystupovať ako vedúca železnica,“ povedal hovorca spoločnosti ZSSK Cargo Ladislav Jandošek.

Automobilka je pripravená 80 % svojej produkcie prepravovať železnicou, 20 % nákladnou dopravou. Pri zásobovaní segmentmi je tento pomer opačný.
Podľa vyjadrenia dopravného námestníka trnavskej železničnej stanice Petra Novoveského v plnej prevádzke budú na nákladnej stanici pre automobilku vyčlenené tri koľaje, ďalšie budú pre deponované vozne k dispozícii v staniciach Sereď, Leopoldov a Trnava-Nemečanka.

Zdroj: SME.sk, Hospodárske noviny

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Z Trnavy odišiel prvý vlak s autami z PSA

swingo zo dňa 4.7.2006 10:37

Z Trnavy sa zvýší odchod nákladných vlakov. Cargo zas niečo zarobí.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *