Váš železničný portál
Registrovať sa

Vykolejení nákladního vlaku v Poříčanech

ReportážeŽelezničné nehody 10.10.2022 20:36 DICR Zobrazené: 3848

Na 1. železničním koridoru došlo 10. října 2022 v odpoledních hodinách k vážné mimořádné události, při které vykolejila souprava nákladního vlaku převážejícího nebezpečné látky benzen a benzol. Aktuálně probíhá vyšetřování nehody, nicméně podle prvotních informací strojvedoucí nákladního vlaku ČD Cargo nerespektoval návěst Stůj a nedovoleně vjel do stanice Poříčany. Poškozen byl železniční svršek, trakční vedení a zabezpečovací zařízení. Předpokládaná škoda na infrastruktuře je prozatím vyčíslena na 1,5 mil. Kč.

Provoz na koridoru je zcela zastaven. Dálková osobní doprava je mezi Prahou a Kolínem odkloněna přes Lysou nad Labem a Nymburk. Správa železnic operativně zrušila výluky původně plánované na odklonových trasách pro osobní i nákladní dopravu, aby byla pro vlaky dostupná maximální možná kapacita tratí. Cestujícím se za komplikace omlouváme.

V noci bylo z havarovaného vlaku odpojeno a odvezeno 14 cisteren. Na místě zůstávají 2 převrácené vagóny a lokomotiva. Před další manipulací je nutné přečerpat nebezpečné látky. K tomu byla nutná evakuace obyvatel v okolí stanice. Na místě zasahují hasiči Správy železnic a společností Unipetrol a Spolana. K vyproštění lokomotivy byly povolány 2 kolejové jeřáby. Přečerpávání bylo zahájeno před několika minutami.

Další informace budeme zveřejňovat v sekci Aktuality na úvodní straně webu Správy železnic. Informace aktualizujeme také na twitterovém účtu @datel_informuje.

 

Aktualizováno ve 14:45

První cisterna byla vyčerpána. Nyní probíhá přesun cisteren a zapěňování. Do Poříčan již míří podval s pásovým jeřábem z Nučic. Ten bude poté vystřídán druhým jeřábem, který na místo události dorazí za doprovodu Hasičského záchranného sboru Správy železnic.

 

Zdroj: DIČR a správa železnic

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Vykolejení nákladního vlaku v Poříčanech

Pegas123 zo dňa 11.10.2022 9:19

Návštevník

Za jazdu vlaku je vždy zodpovedný fira !

Reagovať

Rakatron zo dňa 11.10.2022 10:19

… pozerám na zábery a usmievam sa pri konštatovaní z textu „vykolejila lokomotiva“. Takto teda vyzerá vykoľajený vlak! Preto v prípade vykoľajeného rušňa či vagóna v mojom ponímaní budem po tejto príhode používať slovné spojenie „potknutý rušeň“. Aby to bolo spoľahlivo rozlíšiteľné.

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 11.10.2022 13:30

Redaktor

Potknutý rušeň je perfektné 🙂 Pobavil si ma Rasťo.

Reagovať

PeterC zo dňa 11.10.2022 12:38

Bratia Cesi maju zase smolu na koridore….

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *