Váš železničný portál
Registrovať sa

Vlak opäť zabíjal

Čierna kronika 27.4.2006 8:20 Juraj Streber Zobrazené: 1260

Rýchlik R 705 Dubeň idúci z Bratislavy do Žiliny v stredu večer v úseku trate Trnava – Brestovany zrazil a usmrtil 27-ročného muža z obce Zvončín v okrese Trnava. Rušňovodič ho spozoroval asi 20 m pred vlakom, keď vstúpil na koľaj. Napriek použitiu rýchločinného brzdenia, aj výstražného zvukového znamenia, zrážke pre krátku vzdialenosť nedokázal zabrániť. Privolaný lekár konštatoval smrť mladého muža následkom drvivých poranení lebky. Pri prehliadke zrazeného príslušníci Železničnej polície našli vo vrecku nohavíc list na rozlúčku a európsku poisťovaciu kartu vystavenú na jeho meno. Usmrteného neskôr identifikovala jeho sestra.

Železničná polícia u rušňovodiča nezistila požitie alkoholu. Aj v tomto prípade však rušňovodiča v službe vystriedali a vlak pokračoval v ceste s novým strojvodcom, informoval TASR hovorca Železničnej polície Jozef Búranský.
Doprava na 1. traťovej koľaji sa zastavila na vyše hodinu, rýchlik Dubeň mal 70-minútové meškanie.

Od začiatku tohto roka ide už o 36. osobu, ktorá zomrela v obvode železničných dráh, pričom v absolútnej väčšine išlo o následky zrážky vlakom. Vlani zomrelo v obvode železničných dráh na Slovensku 98 ľudí.

Zdroj: Bleskovky

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *