Váš železničný portál
Registrovať sa

Vlak na priecestí v Lietavskej Lúčke narazil do prívesu

Čierna kronika 27.6.2006 15:40 Peter Dirga Zobrazené: 1158

Traja cestujúci sa včera ráno ľahko zranili vo vlaku, ktorý narazil (asi o 07. 00 h) do nákladného vozidla liaz na železničnom priecestí v Lietavskej Lúčke pri Žiline.

Nákladiak s prívesom zastavil za svetelnou signalizáciou oznamujúcou príchod vlaku. Časťou vozidla vyčnieval na železničné priecestie, kde ho zachytil prichádzajúci vlak. Štyridsaťdva ročný vodič liazky vyviazol bez zranení, polícia nezistila u neho alkohol. Pri nehode vznikla škoda asi za 1,7 milióna Sk. Jej príčiny a okolnosti vyšetruje žilinská polícia.

Na cestách v Žilinskom kraji sa počas uplynulého víkendu (od piatka do nedele) stalo 45 dopravných nehôd. Vyžiadali si jedno ťažké a štyri ľahké zranenia. Najviac nehôd sa bolo v okrese Žilina – 15 a v okrese Martin 10.

Za 25. týždeň zaznamenali policajti v Žilinskom kraji celkove 126 dopravných nehôd, pri nich sa tri osoby ťažko a 12 ľahko zranilo. Hmotná škoda sa vyšplhala na viac ako 10 miliónov korún. TASR informovala o tom zástupkyňa hovorcu Krajského riaditeľstva PZ v Žiline Jana Balogová.

Zdroj: dnes.atlas.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *