Váš železničný portál
Registrovať sa

Vlak mal v stanici Pernink čakať na ten oprotiidúci, no pokračoval ďalej vo svojej trase…

ReportážeŽelezničné nehody 8.7.2020 12:09 administrator Zobrazené: 3806

Od nehody ešte neubehlo ani 24 hodín, no prvé indície hovoria jasne. Vlak idúci smerom na Karlové Vary, mal zostať stáť v stanici Pernink, kde malo dôjsť k vykrížovaniu, no motorák pokračoval ďalej vo svojej trase. Podľa Železničnej inšpekcie DIČR to vyplýva zo záznamov komunikácie medzi rušňovodičom a dispečerom. Pri zrážke vlakov v blízkosti Perninku zomreli dvaja ľudia, a 24 utrpelo zranenia. Ku zrážke došlo na trati typu D3, ktorej riadenie spočíva na ľudskom faktore. Práve v stanici v Perninku sa obaja spoja krížia a majú tam na seba čakať.

„Ještě v noci jsme si poslechli nahrávky komunikace mezi dispečinkem a strojvedoucími. Strojvedoucí směřující do Karlových Varů měl v Perninku vyčkat na křižování s protijedoucím vlakem, ale neudělal to a vyjel na trať. Vyšetřování se tedy teď bude týkat především lidského faktoru. Prohlídneme také oba vlaky, abychom prověřili případnou technickou závadu, ale nic tomu zatím nenasvědčuje,“ informoval hovorca železničnej inšpekcie Martin Drápal.

Podľa neho sa ukázalo, že jeden z rýchlomerov sa zastavil na rýchlosti 47 kilometrov za hodinu, čo je bežná rýchlosť na tomto úseku trate. „Predpokladáme, že aj druhý vlak rýchlosť neprekročil. Ukazuje to ale, že nárazová rýchlosť bola v čase nehody dosť vysoká, „uviedol Drápal. O sile nárazu svedčí, že Regionova idúci od Karlových Varov sa po strete posunula o 12 metrov späť.

 

 

 

 

Vyslovujeme úprimnú sústrasť rodinám a postihnutým cestujúcich tejto tragickej nehody.

 

Za fotografie ďakujeme: Hasičský záchranný sbor Správa železnic, státní organizace JPO Cheb

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *