Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectrony Českých drah na TBS v Maďarsku

AktualityČeská republikaZahraničie 3.6.2020 22:36 Mates Pleško Zobrazené: 1173

Dňa 2.6.2020 sa v neskorých nočných hodinách z Prahy vydali do Maďarska dva rušne patriace European Locomotive leasing, ktoré má v prenájme český národný dopravca České dráhy. Účelom pristavenia rušňov bolo vykonanie Technicko-bezpečnostnej skúšky (TBS) aby mohli byť tieto rušne prevádzkované na infraštruktúre MÁV. Do Maďarska boli poslané stroje 193.289-Flora a 193.294-Matěj. Prvý krát sa v Bratislave objavili skoro ráno v stredu 3.6. a na územie Maďarska vstúpili na prechode Rusovce/Rajka.

V tejto stanici rušne obsadila čata maďarských technikov a rušňový vlak pokračoval do stanice Hegyeshalom, odkiaľ sa konali testovacie jazdy. Za zmienku stojí aj dôvod týchto TBS. Ako sme informovali v aktualite o zaúčaní strojvedúcich z Břeclavi, České dráhy plánujú nasadiť tieto stroje na vozebné rameno Budapešť-Bratislava-Praha. Nakoľko príde k nasadeniu netrakčných jednotiek RailJet na niektoré vlaky medzi Viedňou a Berlínom ktoré nahradia klasické súpravy ťahané práve Vectronmi, klesne turnusová potreba týchto strojov na ramene Praha-Drážďany/Berlín. Kuloárne informácie hovoria aj o jednaní medzi ZSSK a ČD o nasadení Vectronov 383.1 na medzinárodné vlaky medzi Slovenskom a Českou republikou.

 

Rušne zachytené v stanici Hegyeshalom po rozdelení Rv a preposunovaní na rozdielnu kolaj.

Rušne počas testovacích jázd jazdili aj vo dvojici

193.289 sa vyhrieva na poludňajšom slniečku.

Malý a veľký brat. Model patrí autorovi fotografií Csabovi Stahlovi.

Po vykonaní TBS sa rušňový vlak v zložení 193.289 a nečinná 193.294 vydal v poobedňajších hodinách späť do svojho domovského depa v Prahe. Na územie Slovenska vstúpil opäť cez pohraničnú stanicu Rusovce a krížom cez Bratislavu a Záhorie smeroval na Kúty, kde následne opustil Slovenskú republiku.

 

Na Červenom moste sa tento vlak podarilo odfotiť Dominikovi Belákovi. Redakcia pozdravuje pána rušňovodiča.

 

Na záver sa v mene redakcie chceme poďakovať pánom Csaba Stahl a Dominik Belák za zaslanie fotografií. Situáciu okolo nasadenia rušňov Vectron na vlaky Metropolitan budeme pozorne sledovať a aktualizovať.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *