Váš železničný portál
Registrovať sa

VČERAJŠIE STRHNUTÉ TROLEJOVÉ VEDENIE NEĎALEKO KRAĽOVAN

Prevádzka 7.6.2007 19:30 Ing. Michal REPKO Zobrazené: 1616

  Písal sa deň 6. jún 2007 a hodiny ukazovali čas 17:31, keď už 23 min. zmeškaný rýchlik 609 SPIŠAN na čele s rušňom 363.144 minul predzvesť do Kraľovian a ponoril sa do tmy tunela. O malú chvíľu sa vlak z tunela vynoril a s veľkým buchotom na streche a boku vozňov vystrašil nie jedného cestujúceho.

Tí, čo stáli na chodbe pri otvorenom okne, bleskovo odskočili do už aj tak preplnených kupé a so strachom v očiach sledovali čo sa deje. Tu už bolo len vidieť ako sa krásne za oknom kĺže strhnuté trolejové vedenie, či nejaká ta podpera, izolátor, ale aj časti z elektrického zberača rušňa…

Vlak sa konečne zastavil a situácia sa upokojila. Vystrašená vlakvedúca bleskovo preletela celým vlakom a uisťovala sa, či sa niekomu nič nestalo. Našťastie sa to všetko obišlo bez akejkoľvek ujmy na zdraví.

Okrem trolejového vedenia a zberačov na rušni si to ešte schytalo aj puknuté okno na reštauračnom vozni a poškriabané okno na služobnom vozni.
Po malom váhaní sa z vlaku vytratila asi tretina cestujúcich. Niektorí sa pobrali pešo do Kraľovian iní si zavolali odvoz a ostatným už nič neostávalo len stopovať.

Ale ja som si zvolil úplne inú variantu – všetko si to pekne zdokumentovať. Po „krásnom“ pohľade na zničené zberače na rušni 363.144 som sa spolu s vlakvedúcou vybral pešo k tunelu, kde sa to všetko odohralo.

Vlakvedúca mala za úlohu zistiť, či je zjazdná druhá traťová koľaj, no spoločne sme skonštatovali že nie, pretože padnuté trolejové vedenie a časti z neho boli odhodené do úrovne druhej traťovej koľaje a to v dĺžke 300 metrov v kilometri 300,5 až 300,2.

Rýchlo sa míňajúce zásoby reštauračného vozňa hrali do karát predajcovi melónov na tomto pre motoristov známom odpočívadle neďaleko Kraľovian. A aby toho nebolo málo tak začalo ešte aj pršať. To už vonkoncom nezlepšovalo náladu už aj tak dosť otráveným cestujúcim.

(49,- SK /Kg)

Ľady sa pohli až krátko pred 19-tou hodinou, keď som zazrel, že po druhej traťovej koľaji sa pokúša k nám dostať MVTV (motorový vozeň na opravy trakčného vedenia), ktorý chcel najprv spojazdniť druhú koľaj pre ostatné vlaky a až potom sa začal venovať nám.

Po uzemnení troleja sa na streche objavili trolejári, ktorí sa snažili zničené zberače uchytiť tak, aby sa vlak mohol stiahnuť do stanice. Tu už bolo vidieť prichádzať vyslaný rušeň radu 721 ZSSK CARGO, ktorý nás mal dopraviť do stanice, čo sa aj niekedy okolo 20-tej hodiny stalo.

1. Zberač – RD Žilina

2.Zberač – RD Žilina

Text: Michal REPKO (Mysxo_SN)

Foto: Michal REPKO (Mysxo_SN), Peter VLČEK (Peter)

Spracoval: Peťo DIRGA (peto5o)

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: VČERAJŠIE STRHNUTÉ TROLEJOVÉ VEDENIE NEĎALEKO KRAĽOVAN

da001 zo dňa 7.6.2007 20:14

Moc hezky zpracovaná reportáž

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 7.6.2007 20:17

Hezky, hezky, ak sa nemýlim ešte dnes ráno keď som šiel vlakom sa chodilo len po jednej koľaji (na smer Žilina), takže ďalšie meškania… Ako je to dosť na škodu, pretože cestujúcich to odrádza a ak idú na kratšie vzdialenosti radšej použijú autobus (ako ja popoludní), pretože ide síce pomalšie, ale je to pohodlnejšie a dovezie ma bližšie k cieľu cesty.

Reagovať

demo zo dňa 8.6.2007 5:19

Ja by som zacal podozrievat melonistu. Ksefty mu nesli, tak si potreboval asi takymto nejakym sposobom privyrobit.
Inak, aka je odhadovana skoda na persingu a aka na infrastrukture?

Reagovať

TTFun zo dňa 8.6.2007 5:30

Pekny clanok, celkom ma pobavil 😆 😆
narozdiel od cestujucich ktory v tom vlaku cestovali 😀 :byebye:

Reagovať

andersen zo dňa 8.6.2007 5:31

Včera v Kauflande melón vodový 22,90 Sk /kg.
Keby som bol z okolia , radšej by som vytiahol súkromné osobné vozidlo z garáže a vozil cestujúcich do Kraľovian, alebo okolia. 💡 💡

Reagovať

Venca zo dňa 8.6.2007 12:19

Vtipný a smutný zároveň. 😳

Reagovať

Michal Repko zo dňa 8.6.2007 19:58

No tak byt cestujucim v takom vlaku je fakt velka „sranda“, ale no nic take strasne sa nestalo…

Dakujem, ze sa vam clanok pozdaval, vdaka aj mojmu mobilu a mojej chuti behat okolo vlaku a fotit…

S pozdravom
Mysxo_SN

Reagovať

okuliarnik zo dňa 3.7.2007 18:50

aj to sa stáva

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *