Váš železničný portál
Registrovať sa

Vagón sa vyvrátil na oplotenie domu

Slovensko 28.3.2006 12:00 Peter Dirga Zobrazené: 1265

Košice – Pri posúvaní nákladného vlaku do spoločnosti Ferona na Holubyho ulici sa včera okolo 13.30 hod. prevrátil jeden z vozňov. Po vykoľajení sa svojou váhou preklopil priamo na oplotenie rodinného domu, ktorý leží v blízkosti železničnej trate, smerujúcej do spomínanej spoločnosti. Pri posúvaní nákladného vlaku do spoločnosti Ferona na Holubyho ulici sa včera okolo 13.30 hod. prevrátil jeden z vozňov. Po vykoľajení sa svojou váhou preklopil priamo na oplotenie rodinného domu, ktorý leží v blízkosti železničnej trate, smerujúcej do spomínanej spoločnosti.
To, že časť vlaku zavalila plot, síce rodinu neteší, ale situáciu brala s úsmevom a dokonca jej členovia aj žartovali: „Objednali sme si materiál a chceli sme, aby nám ho vyložili do záhrady. Pozrite, takto to dopadlo.“
Ako sme sa dozvedeli, vagón pravdepodobne nevyletel z koľají na výhybke, ale už skôr, o čom svedčia aj ryhy vo vytrhanom asfalte. Na miesto sa dostavila štátna aj železničná polícia. Nikto si nevedel vysvetliť, ako sa mohol vagón prevrátiť. Nadvihnúť a vrátiť späť na koľajnice ho museli pomocou žeriavu.

Podľa informácie operačného oddelenia Generálneho riaditeľstva Železničnej polície SR došlo k prevráteniu vozňa pri prekládke tovaru.

„Zo súpravy desiatich vozňov naložených železiarskym materiálom prešli priecestím len dva. Tretí sa vykoľajil a prevrátil na ľavú stranu. Škoda ani príčina nehody zatiaľ neboli stanovené,“ informoval nás operačný dôstojník železničnej polície.

ZDROJ: Korzár

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Vagón sa vyvrátil na oplotenie domu

Martin Betak zo dňa 28.3.2006 18:15

divné 😮

Reagovať

Juraj Streber zo dňa 28.3.2006 18:17

Este stastie ze tam do toho domu ten vagon nenaposunovali komplet 😎

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *