Váš železničný magazín
Registrovať sa

V sobotu spojí bratislavské stanice parný vlak

Tlačové správy 10.4.2019 19:44 Peter Dirga Zobrazené: 920

Už túto sobotu si budú môcť Bratislavčania a návštevníci hlavného mesta vyskúšať netradičnú formu dopravy po meste. Namiesto áut, MHD či bežných prímestských vlakov môžu medzi vybranými železničnými stanicami v Bratislave cestovať unikátnym parným vlakom. Ten spojí stanice Hlavná stanica, Petržalka, Nové mesto, Lamač a Bratislava-východ (Železničné múzeum).

Cestujúcim to umožnia Železnice Slovenskej republiky – manažér železničnej infraštruktúry, ktoré pripravili podujatie Prvý parný deň v spolupráci so Železničným múzeom Slovenskej republiky, Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava, Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ a Občianskym združením Vláčikovo.

„Podujatie zároveň oficiálne otvára sezónu v Železničnom múzeu Slovenskej republiky,“ uviedol jeho riaditeľ Michal Tunega. Ako dodal, hlavným lákadlom podujatia je spomínaná jazda mimoriadneho parného vlaku ťahaného parným rušňom 555.3008 Mazutka. Z Hlavnej stanice odchádza v sobotu 13. apríla 2019 o 9.50.

Súčasťou podujatia bude aj vozenie detí na drezinách alebo na stanovišti parného rušňa, prezentácia modulového koľajiska, prehliadka historickej techniky či moderovaná prehliadka múzea so sprievodcom. Železničné múzeum Slovenskej republiky, ktoré spravujú ŽSR, sa nachádza na Dopravnej ulici v štvrti známej ako Rendez.

 

Viac informácií nájdete na zeleznicnemuzeum.sk

 

Zdroj: ŽSR

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *