Váš železničný portál
Registrovať sa

V Brně-Maloměřicích vyroste nová opravárenská hala Českých drah

Tlačové správy 10.2.2019 14:12 administrator Zobrazené: 1176

Tento měsíc budou zahájeny práce na výstavbě nové opravárenské haly v Brně-Maloměřicích (Oblastní centrum údržby – Východ Brno). Veřejnou zakázku provede sdružení společností TSS Grade, a.s., a Doprastav, a.s., za cenu 219 milionů korun, což je o 30 milionů korun méně, než byla původně předpokládaná hodnota veřejné zakázky.

„Dvoukolejná hala bude mít délku 153,4 metrů a její šířka bude 21,6 metrů. Díky těmto rozměrům zde bude možné zajišťovat údržbu a opravy také u pětivozových, 132 metrů dlouhých jednotek InterPanter nebo na jednu kolej přistavit až dvě jednotky RegioPanter, které jsou dvou a tří vozové. To znamená celkové snížení nákladů a zrychlení servisu,“ říká předseda představenstva a generální ředitel ČD, a.s., Miroslav Kupec.

Hala bude vybavena prohlídkovými kanály se samostatnými vstupy jak z čela, tak z boku. Podél jedné koleje budou umístěny pevné prohlídkové lávky pro údržbu zařízení na střeše elektrických jednotek, druhá kolej bude vybavena dvěma šestimetrovými mobilními plošinami. Součástí vybavení bude také jeřábová dráha s elektrickým mostovým jeřábem o nosnosti 10 tun, zařízení pro odsávání vakuových WC, signalizace posunu nebo kamerový systém.

Výstavba, která potrvá 20 měsíců, bude zahrnovat i rozsáhlou přestavbu kolejiště, úpravy trakčního vedení a novou příjezdovou komunikaci.

Národní dopravce touto další investicí potvrzuje svůj záměr nadále vylepšovat pozici v segmentu opravárenství a údržby kolejových vozidel. Již ve druhé polovině loňského roku například uvedl do provozu mimoúrovňový soustruh pro údržbu kol a brzdových kotoučů v areálu pražského depa.

Vizualizace 1. hala Českých drah Brno-Maloměřice

Vizualizace 2. hala Českých drah Brno-Maloměřice

 

Zdroj: ČD

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: V Brně-Maloměřicích vyroste nová opravárenská hala Českých drah

Jozef zo dňa 11.2.2019 11:01

Takáto krása je v pláne aj R.D. Nové Zámky je to radosť.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *