Váš železničný magazín
Registrovať sa

Unikátna vyhliadková jazda na Tatranský železničný okruh

Tip na výlet 14.9.2018 7:21 administrator Zobrazené: 1432

Vlakoví nadšenci z východu Slovenska v spolupráci so Železničným múzeom SR a Železnicami Slovenskej republiky sa spojili a pripravili unikátny výlet z Košíc na Tatranský železničný okruh. Pestrofarebnú jeseň v našich veľhorách si tak môžete 22. septembra vychutnať aj z rôznych historických vlakov a  železničných vozidiel ako Hurvínek, Orchestrión, Kométa, Trojča či Zubačka. Lístky sú dostupné v predpredaji na www.detskazeleznica.sk alebo v Regionálnom informačnom bode na  Hlavnej ulici 48 v Košiciach.

            Nostalgický vlak vyrazí z Košíc v netypickej zostave, kedy ho budú tvoriť populárne „tatrovácke“ červené Hurvínky Klubu historických koľajových vozidiel a oranžovo-červené Orchestrióny občianskeho združenia Detská železnica Košice. Vlak odchádza z hlavnej železničnej stanice v Košiciach v sobotu 22. 9. o 7:50 s návratom o 19:00 hodine.

 

Keywords: M 131.1;motorový voze?;¨iroký rozchod;výhyb?a

            „Návštevníkov odvezieme z Košíc až do Tatranskej Lomnice, kde si môžu vybrať z bohatej ponuky a rozhodnúť sa na mieste pre vyhliadkové jazdy Tatranským okruhom buď severnou, alebo južnou trasou. Prednosť však môžu dať aj pešej turistike či prehliadke múzeí a atrakcií Tatranskej Lomnice,“ hovorí jeden z autorov projektu  Ľubomír Lehotský, predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice.

 

Program v Tatrách

            Po príchode do Tatranskej Lomnice krátky program pripomenie návštevníkom 110. výročie  zrodu železníc pod Tatranskými štítmi a 170 rokov od príchodu prvého vlaku na Slovensku. Súčasťou slávnostného dňa bude aj prezentácia zručných majstrov v pristavenom modelárskom vozni. Alternatív, ako využiť čas mimo železnice je niekoľko. Návštevníkov určite nesklame prehliadka tunajších múzeí, výlet lanovkou na Skalnaté Pleso alebo Lomnický Štít či prechádzka očarujúcou tatranskou prírodou. Odporúčame však návštevníkom, aby si lístky na lanovku rezervovali vopred. Vyhnú sa tak čakaniu či sklamaniu z obsadených kapacít.

 

Tatranský okruh

            Návštevníci budú mať možnosť absolvovať trasu unikátnym „tatranským okruhom“ kde počas jazdy vystriedajú historické motorové vozne, zubačku či historické električky TEŽ (Tatranskej elektrickej železnice). Vlaky na tatranský okruh odchádzajú v dvoch časoch.

 

            „Najskôr vypravíme motoráky a to južným smerom z Tatranskej Lomnice o 11:30 do Studeného Potoka, Popradu a Štrby, odkiaľ cestujúci  následne pokračujú elektrickou zubačkou na Štrbské Pleso a historickou električkou späť do Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:05“, hovorí organizátor  podujatia Ján Sabaka z Veterán klubu železníc z Popradu. „Ak si cestujúci vyberú severný smer okruhu, na začiatok svojej cesty použijú historickú električku, ktorá odchádza z Tatranskej Lomnice o 12:17 do Smokovca a na Štrbské Pleso. Odtiaľ zubačka návštevníkov prevezie do stanice Štrba, kde už na nich budú čakať historické motoráky do Tatranskej Lomnice s príchodom o 15:45,“ upresňuje podrobnosti mimoriadnych vlakov J. Sabaka.

 

Na tento deň bude možné kúpiť tri druhy lístkov:

  1. „Tatranský Expres“ – Košice -Tatranská Lomnica a späť – odchod 7:50

dospelý                                                       13 €

dieťa (3-15 r.), študent, dôchodca, ZŤP      7 €

rodičovský (mama, otec, deti)                     35 €

  1. „Historické motoráky“ – odchod 11:30h Tatranská Lomnica – Poprad – Štrba – Štrbské Pleso – Tatranská Lomnica

Dospelý (16 – 99 r.)      13 €

Dieťa (6 – 15 r.)             7 €

  • „Tatranské trojča“ – odchod 12:17h Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso – Štrba – Poprad – Tatranská Lomnica

Dospelý (16 – 99 r.)      13 €

Dieťa (6 – 15 r.)             7 €

Pozn.: Deti do 6 rokov – zdarma, bez nároku na miesto

Informácie a predpredaj lístkov na  www.detskazeleznica.sk, ďalšie informácie nájdete aj na stránke www.tatranskakometa.sk. Lístky si možno zakúpiť aj v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Zuzana Lehotská

Detská železnica Košice, o. z.

kezeleznica@gmail.com

+421 905 496 426

www.detskazeleznica.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *