Váš železničný portál
Registrovať sa

Ukončenie 1. etapy rekonštrukcie železničnej stanice Poprad-Tatry

Tlačové správy 1.12.2006 16:58 Michal Smalo Zobrazené: 1128

V apríli 2006 začali Železnice Slovenskej republiky realizáciu projektu „Železničná stanica POPRAD – TATRY, výstavba podchodov a nástupísk“.
Dňa 30. novembra 2006 bola ukončená 1. etapa projektu. Celkové ukončenie sa predpokladá v auguste 2007. Železnice Slovenskej republiky upozorňujú cestujúcu verejnosť, že v súvislosti s ukončením prác v rámci 1. etapy dôjde k zmene organizácie osobnej dopravy.

Konkrétne príchod a odchod cestujúcich z 2. nástupišťa, koľají 2, 8 a 10 (prevažne vlaky smer Žilina a Plaveč) bude uskutočňovaný len cez prestupovú halu Tatranských elektrických železníc prostredníctvom provizórneho schodišťa. Prístup na 1. nástupište ku koľaji č.1 (prevažne vlaky smer Košice) ostáva zachovaný.

Dňa 1.XII.2006, od 17:00 hod. bude zrušená náhradná autobusová doprava a obnovená jazda všetkých osobných vlakov v úseku Poprad-Tatry – Plaveč podľa platného Grafikonu vlakovej dopravy.

Prosíme všetkých cestujúcich, aby vo zvýšenej miere dbali o svoju bezpečnosť pri pohybe v koľajisku a venovali zvýšenú pozornosť hláseniam staničného rozhlasu a pokynom zamestnancov železníc.

Zdroj: ŽSR

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *