Váš železničný portál
Registrovať sa

Tragická nehoda v Horných Ozorovciach

Čierna kronika 25.3.2011 17:50 Martin Zobrazené: 3228

Dnes v popoludňajších hodinách o 14:30, došlo v Bánovciach nad Bebravou, miestnej časti Horné Ozorovce k tragickej nehodovej udalosti. Vodič osobného automobilu značky Citroen Berlingo, nedal na nechránenom železničnom priecestí prednosť osobnému vlaku 5406, ktorý smeroval z Trenčína do Chynorian a vošiel na priecestie v rovnakom čase ako vlak, čím došlo k stretu týchto vozidiel. V automobile žiaľ zahynula počas nehody staršia žena. Päť ročný chlapec, ktorý sa nachádzal v aute bol ťažko zranený na hlave a prevezený vrtuľníkom do nemocnice v Martine. Trať medzi Trenčínom a Bánovcami bola na niekoľko hodín úplne zablokovaná.

Rušňovodič vlaku ihneď použil rýchločinné brzdenie, no pre krátku vzdialenosť sa zrážke nedalo zabrániť. Nehoda úplne zmrazila piatkovú dopravu v špičke na tejto trati a tak došlo k meškaniu a odrieknutiu niektorých vlakov osobnej dopravy a manipulačného vlaku smerujúceho z Bánoviec do Trenčianskej Teplej. Na čele osobného vlaku bol práve motorový vozeň 811.014 RD Tr.Teplá, ktorý bol poškodený na karosérii. Vlak tlačil osobný automobil približne sto metrov. Napriek včasnému zásahu hasičského a záchranného zboru a tiež zdravotníckych zložiek sa nepodarilo staršiu ženu zachrániť a svojim zraneniam na mieste nehody podľahla. Vlakové súpravy začali otáčať v žst. Mníchova Lehota a žst. Bánovce nad Bebravou, aby bola doprava aspoň čiastočne obnovená.

Je smutné že napriek častým nehodám na železničných priecestiach si vodiči nezoberú ponaučenie a v svojom každodennom chaotickom zhone tak mnohokrát riskujú svoje životy, ako i životy svojich najbližších.

Foto: Djexpres ©

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Tragická nehoda v Horných Ozorovciach

zeleznica zo dňa 25.3.2011 18:11

… no a môžu zase znižovať rýchlosti koly takýmto.. tupcov… :pipi:

Reagovať

350.016-2 zo dňa 25.3.2011 19:19

Ľudia sa nepoučia nikdy, stále si myslia, že „mne sa to predsa nemôže stať“. Lenže pri vlakoch sa bohužiaľ v drvivej väčšine prípadov platí tá najvyššia cena pri nehodách podobného typu

Reagovať

matias zo dňa 26.3.2011 17:25

podľa novín mala spolujazdkyňa 71 rokov, takže predpokladám že starý otec (šofér) má podobný vek – to urobí svoje…

ďalšia zbytočná nehoda

Reagovať

DESPECT zo dňa 27.3.2011 5:25

tu poslednu foto by som dal prec , nic v zlom ale to uz je jak bulvar .ine je zdokumentovat nehodu ale ta posledna fotka je na moj vkus silná kava

moj nazor a neber to v zlom ,tiez som banovcan

Reagovať

DESPECT zo dňa 27.3.2011 5:31

skoda kazdeho zivota

Reagovať

162005 zo dňa 27.3.2011 8:50

Čo ty riešiš prosím ťa??? Hovoríš že si bánovčan? Ja síce nie, ale po tejto trati som jazdil denne a ešte aj budem, a z každej smeny mi stáli vlasy dupkom kôli zvyku miestnych šoférov hrať s vlakom ruskú ruletu( 5 priecestí prejdem, na 6 ma zrazí?)

Či zastavil či nezastavil, to je predsa úplne jedno. AK nezastavil – dovidenia. Ak zastavil, prečo sa pohol?
Otrepaná klasika nevidel som/nepočul som? – vziať vodičák. Keby ja tvrdím že nevidím tak mi zoberú zmyslovú spôsobilosť.

Alebo ešte otrapanejšia videl som/riskol som? – vziať vodičák, taký vodič nemá čo robiť na ceste a voziť ľudí(ktorí na to doplatia)

Pokiaľ niekto nemá zdravotný stav dobrý, nemal by jazdiť po ceste. A technický stav auta….keď uvidím správu z nehody, potom ti môžem dať za pravdu.

Podľa môjho názoru len podcenil to čo všetci na (nielen) tejto trati podceňujú – ach však je to len motorka z vagonikom, to je nič. A to nič ho tlačilo 100 metrov a spôsobilo…čo…nič?? Nad tým sa treba zamyslieť.

P.S. A čo sa týka poslednej fotky, prečo ju tam nedať?? Zakrývať si oči pred niečím? Treba vidieť ako sa končí preceňovanie síl…

Reagovať

DESPECT zo dňa 27.3.2011 9:20

nebudem sa hadat , zivot to uz nikomu nevrati

Reagovať

festo zo dňa 27.3.2011 20:42

Chlapi čo tu riešite. Nehody stávajú a stávať sa budú. A do tupcov by som nikomu nenadával, zajtra sa to alebo niečo iné môže stať hocikomu z Vás, stačí malé zamyslenie, nepozornosť a :sorry:

Ja som si za volantom dával pozor ako sa len dalo a nedávno, stotina sekundy a ujo ma zozadu zostrelil z cesty ani som si nepípol :auto: A som rád že sa nikomu nič nestalo…

Reagovať

DESPECT zo dňa 28.3.2011 5:46

ja uz neriesim nikde nic ,

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *