Váš železničný portál
Registrovať sa

TGV sa blíži k dôchodku

Zahraničie 7.4.2007 22:00 Peter Dirga Zobrazené: 1000

 Deň po rekordnej jazde francúzskeho vysokorýchlostného vlaku TGV štátne železnice SNCF prisľúbili, že pri obnove starnúcej flotily vlakov TGV vpustia „do hry“ aj konkurenciu. Ponuku tak okrem výrobcu vlakových súprav TGV spoločnosti Alstom, môže predložiť nemecký Siemens so svojimi vlakmi ICE, ako aj kanadský Bombardier, vyhlásil dnes generálny riaditeľ SNCF Guillaume Pépy. Železnice chcú svoju flotilu vlakov TGV nahradiť od roku 2013. Hodnota kontraktu môže podľa odhadov dosiahnuť 7 až 9 miliárd EUR, v prepočte 232,8 až 299 miliárd SKK. „Zvíťazí najlepší pomer ceny a výkonu,“ povedal Pépy. Hlavným kritériom je spoľahlivosť vlakov.

Upravená súprava TGV v utorok na trati medzi Parížom a Štrasburgom dosiahla rýchlosť 574,8 km/h. Bežná cestovná rýchlosť týchto vlakov je pritom okolo 300 km/h.

Zdroj: iDoprava

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: TGV sa blíži k dôchodku

mira zo dňa 8.4.2007 19:09

SNCF pravděpodobně chtějí nahradit nejstarší TGV Sud-Est z roku 1981 jezdící původně do Lyonu a Ženevy. Můj tip ale je, že to stejně vyhraje TGV od Alstomu znovu, protože je nejlepší. Navíc proč by měli francouzské dráhy experimentovat s něčím jiným, když TGV jsou již osvědčená kvalita.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *