Váš železničný portál
Registrovať sa

TÉMA: Slovenka z prvého nástupišťa je Váh na treťom (alebo Ružín?!)

Slovensko 9.12.2007 19:50 Michal Smalo Zobrazené: 2217

 Nie je to ani týždeň dozadu, čo v článku rovnakej rubriky som opisoval postoj ZSSK k reklamám na ich rušňoch. Prvá jazda vlaku IC 511 Slovenka z Bratislavy, hlavnej stanice do Košíc nás opäť prinútila trošku skritizovať dianie na železnici. Veď posúďte sami.

Celé sa to začalo príjemným predstavením nového vlaku na bratislavskej hlavnej stanici. Krstná mama pani Silvia Gašparovičová, malé posedenia v novučičkom vozni zvonku pomaľovanom reklamou na jeden tradičný ženský časopis.

V nedeľu sa konala prvá jazda InterCity 511 Slovenka. Hneď prvým zádrheľom bolo to, že vlak neodchádzal zo sľubovaného prvého nástupišťa, ako je zvykom pri vlakoch kategórie IC, ale až z tretieho. O prístupu k náročnejším cestujúcim, ktorí si vyberajú ICéčka kvôli vyššiemu komfortu a opäť raz boli nútení sa s kuframi trepať cez podchod.

Druhým problémom, možno pre niekoho kozmetickým, bolo hlásenie vlaku ako IC 511 Váh, ktorý by ste na stanici hľadali asi márne. Ďalším, už o trochu väčším nedostatkom by mohlo byť aj to, že súprava z dnešnej Slovenky sa tej prezentovanej vôbec nepodobala a to neupozorňujem na Blonski rušeň radu 263 v čele pri prezentácií. Nech Vám ako dokumentácia poslúži pár nasledujúcich fotografií.

Na záver ešte malé okienko otázok (okienko odpovedí nájdete v diskusií pod článkom):
Ako dlho sa vedelo o tom, že začne jazdiť prvý vlak s „reklamným názvom“. Bol to taký krátky čas, že sa ani tabule nestihli prepísať z Váhu na Slovenku a ani hlásenie v staničnom rozhlase pomeniť?
Je to taký problém zaradiť InterCity vlak na prvé nástupište bratislavskej hlavnej stanice? Alebo prečo bolo sľubované, že odtiaľ bude chodiť a nakoniec je na treťom?
Myslíte si, že slovenskí cestujúci sú úplní blbci že si nevšimnú, že súprava je iná ako bolo sľubované?
… a ešte jedna na záver: Je záujemcov o reklamné vlaky toľko, že si ZSSK môže dovoliť horeuvedené prešľapy? A čo na to vydavateľstvo časopisu? Bude toto pre nich pozitívna reklama?

Takže ak Vás Slovenka ešte neznechutila (toto si vysvetlite ako chcete :D), prajeme Vám príjemné cestovanie v nej, možno aj s nejakým časopisom v ruke…

Súvisiace články:
TÉMA: S reklamami na vlakoch ZSSK je to u nás tak trochu naruby
TÉMA: Náhradná autobusová doprava pri výlukách na železnici
TÉMA: Ako ste prežili „Deň bez áut“?
TÉMA: Nekonečné meškania vlakov (nielen) na slovenských železniciach
TÉMA: Patria k vlakom graffiti?

Text: Mernoše
Snímky: PavelP.

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: TÉMA: Slovenka z prvého nástupišťa je Váh na treťom (alebo Ružín?!)

Presovcan zo dňa 9.12.2007 20:14

Pekne ste im to natreli :he: len tak ďalej 😀

Reagovať

Status1 zo dňa 9.12.2007 20:31

Možno išlo o reklamný ťah..
Dezorientovaní a nadávajúci cestujúci si možno za pomoci adrenalínu ľahšie zafixujú v hlave názov reklamovaného časopisu :pipi:

Reagovať

eminem zo dňa 9.12.2007 20:49

TO: autor článku.

netreba to brať zas tak tragicky ako to popisuješ.

budme trošku tolerantní….

ja to trošku chápem , veď veľa súprav po polnoci

dobiehalo podľa starého GVD…..

a preto tie zmetky.

Ja som mal tiež dnes v robote dobrý chaos.

Veď lež si zvykneš kedy a jak preskakuješ z

mašiny na mašinu to pár dní potrvá.

Ale inak ďakujem za aktualitku. Bola super. :glo

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 9.12.2007 21:04

Ja rozumiem, vlakov je veľa, zrejme sa naozaj nedá stihnúť všetko naraz a bez chyby.
ALE: Vlak s reklamným názvom jazdí „vo farbách“ ZSSK len jeden, a takto to hneď pokaziť… No neviem neviem…

Reagovať

Miro79 zo dňa 9.12.2007 21:58

Kvôli fanúšikom si výpravca bude komplikovať robotu a dávať ho na prvý perón, keď je rád, že ho nemusel pustiť na piaty. Čo sa týka mašiny, tak som zvedavý kto by na IC do Košíc nasadil 263 006… Sú radi, že majú vobec nejakú mašinu, ešte ich budú vyberať podla farby…

Reagovať

specik zo dňa 10.12.2007 7:15

Blooddog :pipi:

Mozno si Ty nevsimnes ci sedis na plosinaku alebo v WRmeer. No ja si to vsimnem. :pipi:

Ak mas ist slovenkou a zahlasia Ti vah tak neviem neviem. :pipi:

Podla mojho nazoru si cestujici zapamata skor meno vlaku a nie ake ma cislo :pipi:

Reagovať

PavelP. zo dňa 10.12.2007 9:04

Dovolím si ako autor snímkov k tomuto článku tiež niekoľko poznámok:
V nedeľu som išiel na hlavnú stanicu s nádejou, že urobím zopár pekných obrázkov z prvej cesty vlaku, ktorý bol pred pár dňami tak honosne prezentovaný a na ktorý boli zvedaví aj ľudia zo zahraničia. Očakával som minimálne reklamou vyzdobený vozeň 1.triedy (viď prezentácia) a čisto umytý rušeň. Ako to bolo v skutočnosti, už poznáte. Každý sa učí…..
😮
P.S. Ani ja som nedoviedol svoju snahu k zdárnemu cielu. Asi som mal na stanici osloviť nejakú peknú dámu, skontrolovať jej rodný list, urobiť zopár záberov…, a potom by som sa nemusel domov vracať sklamaný, že sa mi nepodarilo odfotiť Slovenku.
:he: :he: :he:

Reagovať

Boris33 zo dňa 10.12.2007 14:32

Maju na tej železnici poriadný „bordel“ Na žekeznici je to asi tak, že čo sa deje prvý krát je na 100%len potom to ide dole vodou. 🙁 🙁 🙁

Reagovať

janik33 zo dňa 10.12.2007 23:10

nooo, všetci moji známi, niektorí absolútne neznalí, skôr používajú mená vlakov ako ich čísla: „Jožo, kedy ide tá Hungária z Blavy, alebo Liptov zo Žiliny príde na čas?…“, a nie EC171 alebo R606…
k nástupištiam:
cestujúci sú zvyknutí, napr.
z ktorého nástupištia kam vlak pôjde… boli by prekvapení,napr. v N.Zámkoch: “ EC171 Hungaria… príde k nástupišťu 4 koľaj 10″
k WRRmeer:
Napríklad na Turci ráno zo Žiliny do Blavy by som aj obyčajný „bufeťák“ vedel oceniť… :coffee:

Reagovať

sallynko zo dňa 12.12.2007 10:07

No ja si myslím tiež že vacsina ludi si zapamata nazov vlaku ako jeho cislo ved ja tiez poznam vacsinu vlakov podla nazvu samozrejme aj podla cisla ale nepoznam vsetky cisla.
To ze zeleznica nezvladla situaciu to nie je cestujuceho problem. Cestujuci ma byt dostatocne informovany co kde a ako. Za to je zodpovedna zeleznica. Chapem ze sa neda vsetko sithnut bezchybne ale obmedzit chyby by bolo vhodne. Zvlast pri takom vyznamnom vlaku. pekny den prajem :byebye:

Reagovať

JCM zo dňa 13.12.2007 23:45

No tak neviem ale ja suhlasim s Blooddog-om.. Drviva vecsina cestujucich nevie ani cislo vlaku a ani nazov. Proste vie ze o deviatej ide nejaky vlak z bielej do ciernej a to im staci.. Aj ked vypisuju ci hlasia vlak tak je pre vacsinu smerodajny smer odkial kam a nie cislo ci nazov vlaku.. A tiez nevidim problem v tom ze nejaky vlak XY ktory ma stat na 2. nastupisti pride na 8. Pokial to zahlasia tak je cestujucemu je absolutne jedno kde by ten vlak mal stat..

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *