Váš železničný portál
Registrovať sa

Stručne z našich tratí… Opravy pricestí na oravskej štreke

Slovensko 15.4.2007 22:00 Michal Smalo Zobrazené: 938

Počas ostatného víkendu (14.-15.4.) prebiehala na trati 181 Kraľovany – Trstená oprava železničných priecestí v úseku Kraľovany – Dolný Kubín. Z tohto dôvodu bola v sobotu vlaková doprava nahradená autobusovou a počas celého víkendu bola uzavretá cesta I/70 v úseku Kraľovany – Párnica V priebehu týchto dvoch dní bolo potrebné opraviť cestné nájazdy na trať, ktoré boli už v horšom stave, starý asfalt bol nahradený novým, ktorý by mal zabezpečiť lepšiu plynulosť cestnej premávky na tomto vyťaženom úseku, ako aj zvýšiť bezpečnosť na železničných priecestiach, cez ktoré denne prejdú tisíce automobilov, ako aj niekoľkotonových kamiónov.

Vodiči často v tomto úseku podceňujú motorové vozne premávajúce po trati z Kraľovian do Trstenej, a preto nevenujú dostatočnú pozornosť pri prejazde železničnými priecestiami. Aj z tohto dôvodu je tu každým rokom niekoľko smrteľných nehôd, pri ktorých vyhasínajú ľudské životy úplne zbytočne. Treba si uvedomiť, že aj motorový vozeň v malej rýchlosti je niekoľkonásobne ťažší ako osobný automobil…

Prinášame Vám niekoľko snímok opraveného priecestia v traťovom úseku Kraľovany – Kraľovany zastávka, fotoreportáž uzatvára snímka zničených závor na tomto priecestí.


Už onedlho sa budeme trati Kraľovany – Trstená venovať v rubrike Fototipy.

Text: Mernoše
Snímky: Mernoše a matokr

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Stručne z našich tratí… Opravy pricestí na oravskej štreke

beginner zo dňa 20.4.2007 19:45

Pekný článok a nádherné fotočky. Už sa teším na avizované fototipy. 😆

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *